Rekrutacja do przedszkoli we WrocławiuRekrutacja do przedszkoli odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria na drugim etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Aktualnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
maluch powinien mieć zagwarantowane miejsce w placówce oddalonej od miejsca zamieszkania maksymalnie o 3 km. W przypadku gdy odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić opiekunom za przejazdy. Już dzisiaj jednak wiadomo, iż ze względu na zmiany w oświacie między innymi we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka. Może być to spowodowane zniesieniem obowiązku dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została na kolejny rok w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba więc zmieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Ponadto zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjum. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie to miejsce. Za co przyznawane będą punkty do rekrutacji do przedszkoli w roku 2017?
salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak inne miasta przyzna najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą własną firmę bądź studiują.

Być może interesujące okażą się informacje, które posiada praktyczna witryna (https://habapolska.pl/kontakt/). Jeśli masz ochotę zgłębić więcej, to kliknij tutaj oraz starannie zobacz te wiadomości.

Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednak bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z wielodzietnych rodzin, dzieciom niepełnosprawnym bądź posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotne matki lub ojców. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnia elektroniczny system rekrutacji.
Tagi: , ,