O czym należy pamiętać, jeżeli przydarzy się nam stłuczka nie z naszej winy? Jakie dane sprawcy kolizji trzeba zanotować?Nawet jeśli jeździmy samochodem bardzo dobrze, to i tak może zdarzyć się nam wypadek nie z naszej winy. Niestety, jednakże w szczególności jeżdżąc dużo po mieście, bardziej jesteśmy na takie sytuacje narażeni.

Jak się wtedy mamy zachować, żeby móc naprawić samochód korzystając z ubezpieczenia winowajcy ?
samochód

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com
Najdogodniejszasytuacja jest, gdy przewina prowadzącego pojazd, jaki spowodował wypadek, jest aż tak ewidentna, iż nie protestuje on przed przyznaniem się do niej. W takiej sytuacji nie musimy wezwać do stłuczki służb policyjnych.

Nie czekaj – sporo informacji czytaj pod adresem (http://tomiservice.pl/wyposazenie-stacji-paliw), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – szybko na nie odpowiemy.

Wystarczy po prostu spisać wszystkie konieczne kierowcy tuż po takim zdarzeniu, tam, gdzie ono się odbyło. Szkoda z OC sprawcy będzie w takim przypadku pokryta. Należy zanotować w szczególności dane personalne sprawcy i numer jego polisy ubezpieczeniowej, oraz numer rejestracyjny pojazdu oraz każdą z okoliczności takowego zdarzenia. Takie informacje będą bowiem przydatne do wypełnienia formularza, jaki złożyć trzeba we właściwej placówce.

wypadek samochodowy

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Wypłata odszkodowania z OC dokonuje się dopiero po rozpatrzeniu do końca sprawy poprzez firmę ubezpieczającą. A co najważniejsze, nie będzie to firma, w której my będziemy ubezpieczeni, a firma, w jakiej opłaca składki winowajca stłuczki. Z tego powodu też nie w każdym przypadku cały proces przebiegnie tak prosto i prędko jak byśmy tego chcieli. W jednych zakładach ubezpieczycielskich dzieje się to lepiej, a w innych wolniej.
Coraz częściej jednakże można wykupić ubezpieczenie OC z bezpośrednią likwidacją szkód.

W takim przypadku kierujemy się do naszego ubezpieczyciela, który wypłaca nam należną sumę, a sam rozliczy się z właściwym zakładem ubezpieczeń, w którym sprawca płacił własne OC.
Tagi: , , , ,