Czapka dla pociechy – dobieramy rozmiar a także rodzaj


Rynek producentów czapek dla dzieci prężnie się rozwija. Sklepy do dyspozycji rodzicieli oddają dużo modeli oraz rozmiarów czapek.
Rodziciel, który decyduje się na czapeczki dla dziecka musi inspirować się zdrowym rozsądkiem, ochroną i upodobaniami kolorystycznymi.

kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Unikniemy w ów sposób wielu problemów z potomkiem, który nie przekona się do noszenia czapeczki. Rozpocznijmy od wyboru rozmiaru. To bardzo istotne, jeśli chcemy wybrać czapkę dla oseska. Wytwórcy starają się szyć czapeczki w wielu rozmiarach, dostosowując je uniwersalnie do kształtu główek. Niestety, nawet w najwyższym stopniu rozciągliwa czapka może w pewnym momencie okazać się nadto mała czy zanadto ogromna. Zły dobór czapki sprawi, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort, jednocześnie demonstrując swą dokuczliwość płaczem. Zatem rozpoczynamy od zmierzenia głowy malucha w najszerszym punkcie, nad łukiem brwiowym. Rozmiar szacujemy centymetrem krawieckim. W ten sposób mierzymy obwód główki dziecka. Na owej podstawie możesz wybrać czapkę opisaną przez fabrykanta. Każdy producent czapeczek dla dzieci zobowiązany jest do podawania rozmiaru obwodu czapki na metce.
ubrania - płótno

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro dopasowaliśmy już rozmiar – czas skupić się na rodzaju. Czapki Broel zrobione są z bawełny jak też ciągliwego materiału. Napotyka się również czapki lniano-bawełniane. Do czapeczek letnich dołącza się także elastan, aby czapka była bardziej rozciągliwa. Warto zwrócić uwagę również na środek czapeczki.

Pewne egzemplarze obejmują dosyć twarde metki, inne natomiast szyte są zbyt grubymi nićmi. Jeżeli metka albo nić będzie bezpośrednio dotykać głowy maluszka – malec natychmiast poczuje dokuczliwość.