Jak zastrzec znak bądź wzór przemysłowy?Jeżeli mamy w planach ochronić nasz znak towarowy bądź wzór przemysłowy, musimy być zorientowani, co należy zrobić i jaka jest procedura ich rejestracji. W takim razie – czytaj dalej.

Na pierwszy ogień zanalizujmy znak towarowy. Rejestracja nie powinna spowodować żadnego kłopotu, należy tylko trzymać się niżej przedstawionych wskazówek. Pierwszym etapem jest zadecydowanie o formie znaku – czy będzie to słowo, grafika, czy raczej logo. Należy też wskazać określone produkty, które znak ma obejmować, bez tego nie można się obyć. Dogłębnie przemyślmy tą decyzję, by mieć absolutną pewność wyboru, bowiem po złożeniu formularza nie możemy już nic zmienić. Przeanalizujmy w związku z tym działania w przyszłości i hipotetyczne użycie naszego znaku.

Druga faza to złożenie formularza w urzędzie. Dokument można znaleźć na odpowiedniej stronie internetowej. By uzyskać prawo ochronne na znak towarowy, nie musimy nosić dokumentów indywidualnie, tylko możemy wykorzystać pomoc pełnomocnika. Jego rolę może pełnić wyłącznie fachowy rzecznik patentowy. Poza składaniem formularza należy zorganizować gotówkę na uregulowanie należnej opłaty. Następnie kolej na postępowanie Urzędu Patentowego, jaki bada wniosek i jeśli wszystko jest w dobrze oraz nie ma żadnych przeszkód, nadaje prawa ochronne.

Praca na komputerze

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Polecamy artykuł W sprawie wzoru przemysłowego, tutaj postępowanie jest zbliżone. Jeżeli chcemy zorientować się w szczegółach, warto jest przeczytać należytą ustawę. Najistotniejsze to uzupełnić odpowiedni formularz, jaki otworzy nam drogę do ochrony prawnej takiego wzoru. Jak dokonać zgłoszenia? Jest kilka możliwości.

Chcemy oddać w Twoje ręce kolejny nasz tekst – sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. By go przejrzeć, kliknij link tutaj i już.

Pierwszą jest osobista wizyta. Co więcej możemy dokonać tego za pośrednictwem poczty, online albo za pomocą telefaksu. Konieczne jest, tak samo jak w przypadku znaku towarowego, wniesienie obowiązkowej opłaty, by zgłosić swój wzór. Jeśli mamy jakieś wątpliwości lub pytania, zawsze możemy zgłosić się po radę do rzecznika patentowego. On profesjonalnie wyjaśni nam wszystko, ponieważ jest zaznajomiony w temacie i posiada odpowiednią wiedzę.Źródło

Rejestrowanie wzorów i znaków przemysłowych ma nade wszystko na celu zabezpieczenie (polecam włazy dachowe) przed ich podrobieniem. Warto jest więc jak najszybciej złożyć dokumenty i dostać potrzebne prawa ochronne.

Więcej na

Tagi: ,