Przedwczesny poród – zagrożenia

0 Comment


Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Warto mieć świadomość, że można zminimalizować ryzyko urodzenia wcześniaka, stosując się do zaleceń ginekologa.

Kobiety narażone na tego typu komplikacje, powinny wiedzieć, jakie jest ich źródło oraz w jaki sposób ustrzec się przed nimi.

Nie czekaj – jeśli zaciekawił Cię nasz tekst, to zachęcamy Cię do wejścia do wpisu autora (http://boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-dabrowa-gornicza/), żeby obejrzeć następne niesamowite szczegóły.

Naturalnie jest wiele przyczyn, które mogą spowodować przedwczesny poród. Do tych najważniejszych lekarze zaliczają zły stał zdrowia pacjentki. Ważne jest także, czy kobieta w trakcie poprzednich porodów poroniła lub urodziła martwe dziecko.

Jednakże współczesny tryb życia także jest zagrożeniem. Obecnie znaczącą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni chociażby w pracy. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, zdecydowanie musi zawczasu poprosić o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnim trymestrze ciąży powinno się głównie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się w szpitalu, trzeba zapomnieć o podnoszeniu cięższych przedmiotów. Niestety złe warunki socjalne także nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie nierzadko ciężko pracują w trakcie ciąży. Nierzadko zdarza się, że osoby z patologicznych rodzin nadużywają narkotyków. Są to elementy, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Kolejny czynnik, którego nie należy ignorować to wiek kobiety. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy bardziej dbać o swoje zdrowie w czasie ciąży i regularnie uczęszczać do ginekologa.

Niekiedy jednak po prostu dziecko rodzi się przedwcześnie. Wtedy wcześniak pozostaje pod 24-godzinną kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie oddychać.

lekarz neonatolog i pediatra

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami opiekuje się specjalista neonatolog we Wrocławiu, który wie wszystko o noworodkach. Stale kontroluje on stan wcześniaka, dba również o stworzenie dla niego optymalnego środowiska zastępczego, aby mały organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki. Obecnie dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu można ocalić dzieci urodzone nawet wiele tygodni przed czasem.

W razie trudnych komplikacji specjaliści neonantolodzy konsultują się z lekarzami innych specjalności. Często potrzebna jest konsultacja neurologa lub rehabilitanta. Przykładowo rehabilitacja (dodatkowe informacje rehabilitacja kraków) dziecięca we Wrocławiu to oferta wielu prywatnych placówek medycznych, które wspomagają prawidłowy rozwój wcześniaków. Dzięki rozwojowi medycyny, coraz więcej wcześniaków ma szansę na przeżycie.
Tagi: , , , , , , , ,