Zdaj się na profesjonalistów, odbiór mieszkań od dewelopera


Masz do odebrania nowy dom ,mieszkanie? Krąży nad Tobą widmo wad, niedoróbek tudzież ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl rychłego wprowadzenia się do wymarzonego mieszkania bywa bardzo kusząca, jednak nie możemy pozwolić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo starannie. Jeśli teraz zauważymy i zgłosimy uwagi, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej czy też pękniętej ściany to niemały wydatek

.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się na odbiór techniczny mieszkania, radzimy by wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych prac. Wymagana jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie ewentualnych niedoskonałości.
Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które odbiór mieszkań już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze wyjście. Nie jesteśmy pewni, że dojrzą wszystkie potencjalne uchybienia oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, zobacz ponadto inne nasze serwisy (http://www.e-mta.pl/index.php/czym-sie-zajmujemy-2/relokacje-maszyn/lubin), gdyż prezentują one zbliżony temat, więc zapewne Cię zafascynują.

Odpowiednim wyjściem jest pójście na odbiór (zobacz powołaj się na nas) techniczny z fachowcem – .

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny nabywanej nieruchomości i fachowo będzie uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół i dokumentację fotograficzną).

Najbezpieczniej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie tudzież dom, np. odbiory techniczne mieszkań , a ujrzymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na odpowiednią. Dzięki takiej wizycie nie dokonamy odkrycia przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a nierówna podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się solidnie, a my będziemy spokojniejsi.