Skąd bierze się fenomen gier online?


W świecie gier komputerowych coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Mamy tutaj dwie możliwości wejścia w świat wirtualny – przez samą stronę www lub też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów daje graczom więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Sukces jakim cieszą się gry na przeglądarkę to głównie zasługa powszechnego dostępu. Aby móc zagrać nie potrzeba żadnych środków finansowych ani licencji, wystarczy iż zarejestrujemy się na platformie i gotowe. Pozostaje jedynie wdrożenie się w wirtualny świat, przechodzenie kolejnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy już tylko od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na platformach mogą konkurować zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie wypada marudzić i narzekać – jeśli ktoś ze znajomych nie może, z pewnością znajdzie się w tym samym czasie i zakątku sieci inna osoba, którą sprawdzimy po nicku.

Zapraszamy – naciśnij tutaj tłumacz przysięgły języka szwedzkiego i wejdź na inną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie świeże i fachowe wiadomości.

Jest to najzwyczajniejsza nazwa gracza, często odsyłająca do najważniejszych statystyk w świecie danej gry – polecana strona.

Dzięki możliwości podglądnięcia konkurenta bez problemu sprawdzimy na jakim jest on poziomie. W przypadku gier nastawionych na walkę pozwala to unikać nierównego pojedynku, śmierci, a tym samym konieczności budowania od nowa. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się szczególnie. Tak więc klikając w ikonkę obok nicka mamy możliwość podejrzenia statystyki rywala, jego doświadczenie, czy najważniejsze w batalii wskaźniki siły ognia.

Detale graczy online niełatwo sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry – w tych „sportowych” najważniejsze są rankingi i passy, kiedy chodzi o gry strategiczno-ekonomicznych mamy na uwadze więcej czynników pobocznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku możemy uczyć się sztuki walki zgodnej z wytycznymi i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, zmodyfikujemy parametry ognia, tym większe będą szanse na zwycięstwo w starciu z równie dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa na drodze do stania się potentatem w świecie wirtualnej batalistyki.