Edukacyjne zabawki dla najmłodszych


Kiedy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu z dziecięcymi zabawkami, natychmiast ogarnia nas przerażenie, w jaki sposób dać sobie radę ze znalezieniem tej upragnionej przez naszą pociechę zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a pragną sprawić prezent siostrzeńcowi, w tym wysypie rzeczy w sklepach jest podwójnie gorzej. Tu już nie ma innego wyjścia, jak tylko polegać na doświadczonej pani za ladą albo też w przypływie desperacji poprosić o radę rodzica, który właśnie jest ze swoją latoroślą po zakup jakiegoś rewelacyjnie modnego robota, wyjątkowo przytulaśnej maskotki albo też pięknej lalki. Aby nieco uprzyjemnić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego drodzy rodzice, wyciągajcie torebki, oto przed Wami zabawkowy must have, który bije rekordy sprzedaży w sklepach w całym kraju.

Nim jednak pociecha opuści rodzinne gniazdo, czeka nas jeszcze długa i trudna droga, aby odpowiednio wychować małego człowieka. Oczywiście, każdy świeżo upieczony rodzic bez wątpienia przestudiował przed pojawieniem się dzidziusia całe stosy specjalnych poradników i myśli, że posiada kompletną wiedzę na temat wychowania dziecka. Jakże często teoria przegrywa z praktyką! Wychodzi na to, że najlepiej zdać się na własny instynkt.

zabawka

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Musisz swojemu dzieciakowi sprawić atrakcyjne zabawki edukacyjne. Czym się takie zabawki cechują? Generalnie tym, że mogą prawidłowo zjednoczyć rozrywkę z pobudzaniem umysłu. Nie dawaj maluchowi głupawych figurek robotów z bronią. Podaruj mu raczej kilka paczek tradycyjnych klocków, z których dzieciak będzie mógł konstruować co tylko zaplanuje. Zabawa z klockami silnie rozwija umysł – potężnie ćwiczy części mózgu, które odpowiadają za imaginację oraz talenty manualne. Dużo badań naukowych stwierdziło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś cieszyli się klockami, wyróżniają się dużo wyższą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym leniwi rodzice włączali kolorowe bajki w telewizji.

Autor: VTech

Ale możemy szukać pomocy. W prawidłowym rozwoju naszych maluchów mogą nam pomóc edukacyjne zabawki. Powstało już ogromna ilość firm, które zdecydowały się działać właśnie w tej branży. Jest to, jak widać, świetny pomysł na biznes. Rodzice zgodzą się na wszystkie ofiary, także te pieniężne, aby zagwarantować swym pociechom świetlaną przyszłość. A jeśli produkty rzeczywiście spełniają swą rolę, to sukces gwarantowany.

Dopełnieniem tej wyliczanki muszą być . Bez tej zabawki żaden dziecięcy pokoik nie będzie kompletny. Kolorowe koce, tworzą bezpieczne miejsce do hasania po podłodze. Maty edukacyjne towarzyszą dziecku od wczesnego rozwoju. Prawidłowo dobrana, pobudza dotyk dziecka. Dzięki zawieszonym lusterkom maskotkom, szeleszczącym elementom, niemowlak uczy się już od pierwszych momentów.

Zabawek w sprzedaży mamy mnóstwo. Ważne, aby wybierać je mądrze.