Jakim sposobem odpowiednio przygotować się do interview?Rozmowa kwalifikacyjna nierzadko jest ogromnie stresującym cyklem rekrutacji. To normalne, iż każdy z nas potrzebuje wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, chociaż nieraz popełniamy mnogość błędów, jakie sprawiają, iż wypadamy niekorzystnie.

Dużo osób nie poświęca wystarczająco sporo czasu na wyborne przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie prawdopodobnych pytań, które mogą się na niej pojawić. A pytań takich jest całkiem sporo – sprawdź to.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej mogą pojawić się zarówno te proste, jak także trudniejsze pytania. Jeżeli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy z reguły pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania czy wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania na pewno nie powinno powodować nam problemów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej powinno się przygotować? Do takich pytań może przynależeć chociażby pytanie o nasze wady. Niestety nie zdołamy odpowiedzieć, iż wad nie mamy. Pożądane byłoby więc wyszczególnić takie wady, jakie nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o którą się staramy. Jeśli w Twojej pracy nie jest konieczna znajomość języków obcych, to możesz powiedzieć, że Twoją wadą jest słaba znajomość języków.

Nie sądzisz, że to jest znakomity moment, żeby zdobyć całkowitą gwarancję, że zamieszczone dane są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis tu.

Jeżeli na danym stanowisku nie potrzebne jest prawo jazdy – okazje na szkolenia kat t Grójec www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-t/ -, wtedy zdołasz powiedzieć, że Twoją słabością jest jego brak. Wady, które nie będą przeszkadzać nam na danym stanowisku naturalnie nie skreślą nas z konkretnej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się dla podobnie kłopotliwe?

Powiązany artykuł:

Powinno się przygotować sobie odpowiednią odpowiedź na pytanie „Z jakiego powodu pragnie Pan/Pani wykonywać pracę na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź powinna być mądra i wyróżniać nas z innych kandydatów. Jeśli chcemy zaznaczyć, iż nasza obecność w firmie zdziała sporo dobrego, to nie poprzestawajmy na bezwartościowych frazesach, lecz szczegółowo powiedzmy co możemy zmienić w firmie oraz jakie pomysły zdołalibyśmy wykorzystać na jej udoskonalenie. Bezsprzecznie postawi nas to w niezwykle dobrym świetle.
Tagi: , , , ,