Nadciągający start roku szkolnego oznacza wzrost wydatków dla opiekunów

0 Comment


Szkoła. Ten jeden wyraz brzmi i niesie się w uszach rodziców przez cale wakacje. Teraz jest jeszcze fajnie, są wakacje, a nasza pociecha bawi się u dziadków na wsi, nie mamy zmartwień, ale już niedługo ważny dzień 1 września, a przecież już wcześniej będzie trzeba zebrać się w sobie, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze warto udać się do sklepu z przyborami szkolnymi raczej wcześniej, w wakacje, nie róbmy tego, na przykład, w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo nie dość, że jest już nerwowo, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Bądźmy pewni, że jeśli pójdziemy do sklepu w czasie wakacji nie będzie także tak długich kolejek, jak bliżej roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem dobrym o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie musimy wychodzić z domu, wystarczy zupełnie
wygospodarować trochę czasu, by przejrzeć konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (pojemniki na jedzenie).

Ogólna zasada jest jednak taka, że nie warto zwlekać z niczym gdyż skończy się to skumulowaniem innych spraw, innych zobowiązań, problemy się nałożą i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego też warto zrobić listę zakupów i przysiąść w jeden dzień do komputera i zacząć zamawiać. Niektóre sklepy są droższe niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć przykładowo darmową przesyłkę, która znacznie obniża wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy zamówić?

Przede wszystkim zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (różne pisaki), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Trzeba pamiętać o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie zapominajmy o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszemu dziecku jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce do nauki, przykładowo podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie nosiła śniadanie. Poza tym, trzymajmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed samym początkiem szkoły może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie zakupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to na nic nie czekając udajmy się po to do sklepu.
Tagi: , ,