Czasem aż trudno uwierzyć, iż się czegoś obawiamy. Ale nic nie poradzimy, lęk nie jest zbyt racjonalny


Są określone sytuacje, na które reagujemy natychmiast nie zastanawiając się, dlaczego tak jest. Są to określone nawyki, z których nie zdajemy sobie sprawy, a które rządzą naszym zachowaniem. Jak dostrzeżemy pająka pierwszą rzeczą którą zrobimy, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, ale to akurat nie wpływa na nasze postępowanie. Kluczową role gra tu podświadomość. Po prostu, pozostało nam to po przodkach. Czy czyni to nasze życie łatwiejszym czy trudniejszym?

Zależy od sytuacji, bo jak jesteśmy na przykład u dentysty czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to również będziemy się starali uchronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic niebezpiecznego. Po prostu w taki sposób odpowiadamy na ból, nawet najmniejszy. Z jednej strony reakcja na ból, z drugiej źle doznania z dzieciństwa. Nasz mózg zapamiętał negatywne wspomnienie mające związek z wizytą u dentysty i teraz ma to wpływ to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z rozmaitymi fobiami.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, rozległych przestrzeni, zagubienia w wielkich miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To objawy, które mogą w pewien sposób wynikać z naszego usposobienia, ale także z naszych wcześniejszych doznań. Może nam to (dodatki do makijażu – dodatkowe informacje) ocalić życie, na przykład nasza ostrożność czy uważność, jednakże częściej przybiera to karykaturalne rozmiary i przeszkadza nam w funkcjonowaniu. W życiu są niebezpieczeństwa, jednak nie ma ich wiele, jak rysuje to nam nasza imaginacja. No ale niestety często nie nie jest łatwo jej się oprzeć i nawet, gdy racjonalnie coś sobie wyjaśnimy, to podświadomie i tak będziemy się bać. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym ludziom to autentycznie przeszkadza w życiu, bo sobie z tym nie radzą, jednak dla zdecydowanie większej liczby są to objawy, które można pokonać. Trzeba sobie zwyczajnie wytłumaczyć, przyznać to, że się czegoś boimy, bo gdy będziemy to maskować, to i tak najgorsze nas dopadnie. Nie da się przed tym tak łatwo uciec, lepiej za to przyjąć do wiadomości i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż bezpodstawna walka skazana na porażkę. To skuteczniejsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że jest inaczej niż realnie.