Usługi gwarantowane w hospicjachHospicjum jest miejscem o bardzo specyficznej roli. Głównym zadaniem instytucji tego typu jest gwarantowanie opieki ludziom nieuleczalnie chorym, znajdującym się w zaawansowanym stadium choroby. Nierzadko tymi schorzeniami są przykładowo nowotwory złośliwe.

Rolą hospicjum (wizytówka firmy Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach – wejdź… to łącze) jest zmniejszenie cierpienia chorych, w jak największym stopniu ograniczenie bólu i zagwarantowanie godnego życia w ostatnich miesiącach. Działają rozmaite konkretne odmiany tych zakładów, należą do nich na przykład hospicja przeznaczone wyłącznie dla starszych ludzi, jak również zakłady dziecięce. W Polsce działa wiele placówek tego rodzaju, przy czym sporo z nich działa przy

Zbiórka pieniędzy

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com

różnorodnych organizacjach kościelnych czy zakonnych – w tego typu zakładach niejednokrotnie pracują zakonnice i inni duchowni. Działa po kilka hospicjów w danym regionie – na przykład pod hasłem hospicjum ze Śląska lub hospicjum – Katowice znajduje się aż kilka rozmaitych hospicjów, zarządzanych przez rozmaite organizacje.

Charakterystyka opieki zapewnianej w hospicjach
Jak już zostało wspomniane, pracownicy zakładów opieki paliatywnej są osobami, których praca ma na celu ulżenie chorym w cierpieniu i złagodzenie ich bólu. Oczywiście inaczej wyglądają powinności pielęgniarki pracującej w hospicjum dziecięcym, a w inny sposób tej, która obcuje wyłącznie z osobami starszymi. Każdy pacjent zresztą potrzebuje trochę innego typu opieki z uwagi na rodzaj choroby, na jaką cierpi i jej stadium. Zasadniczo jednak w hospicjach zatrudnione są osoby z wykształceniem medycznym, których powinnością jest rutynowa pomoc chorym. Sprowadza się to do takich zadań jak na przykład mycie, karmienie czy zabieranie na spacer ludzi poruszających się na wózkach.

Dodatkowe usługi wykonywane w hospicjach
Nowoczesne hospicja podobnie jak pozostałe zakłady starają się iść z duchem czasu i zapewniać swoim pacjentom jak najbardziej dogodne warunki. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „opieka paliatywna w katowickich hospicjach” można uzyskać dane o rodzajach tych nowych usług. Będzie to więc przykładowo muzykoterapia, a więc leczenie z wykorzystaniem muzyki, która to metoda jest w stanie przynieść pacjentom dużą ulgę.

Wejdź na naszą kolejną witrynę, na której wyszukasz fascynujący kompleksowy raport (http://ursynow.centrumdemed.pl/) na wybrany temat. Oczekują na Ciebie szczegółowe wiadomości.

Oprócz tego aktualnie w większości placówek pacjenci oprócz ciągłego kontaktu z lekarzami mają możliwość uzyskania porady psychologa.

Tagi: ,