Dźwig – który wybrać i gdzie kupić?


Ostatnio w naszym kraju buduje się dosyć sporo i firmy mogą rywalizować o przeróżne kontrakty. Jednym z najistotniejszych kryteriów w licytacjach jest prędkość przeprowadzenia roboty, stąd coraz bardziej niezbędne staje się użycie maszyn zamiast ludzkiej siły roboczej.

hotel

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

I nie chodzi tutaj o pozbywanie się kadry, lecz o to, ażeby nie tracić ich czasu na zadania, jakie możemy zrealizować znacznie szybciej za pomocą urządzeń.

Jeśli Egipcjanie nie użytkowaliby prostych machin do budowy piramid, plac budowy koło Sfinksa trwałby prawdopodobnie do dziś. Jednakowo bez sensu będzie zlecanie twym robotnikom pracochłonne przenoszenie budulców z miejsca na miejsce.

Jeżeli masz ochotę wiedzieć więcej, to przejrzyj istotne informacje (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Odmiany_Hibernal-376.html). Znajdziesz je na następnej witrynie, którą ulokowaliśmy pod wskazanym linkiem.

Czasami może to być niebezpieczne, tak samo jak przenoszenie ciężkiej szafy po schodkach. W tychże sytuacjach nadzwyczaj może nam się przydać większej czy też mniejszej okazałości dźwig Lublin.

Skąd wziąć dźwig? Żurawie samojezdne mogą kosztować astronomiczną ilość pieniążków. Biorąc pod uwagę to, iż są to częstokroć urządzenia o podobnym stopniu komplikacji co czołg, cena mniej więcej miliona złotych za tenże żuraw nie może nazbyt zadziwiać. Najczęściej są to także urządzenia, które są nam potrzebne tylko od czasu do czasu, chyba że specjalizujemy się w pracach na wysokościach i konieczne są nam podnośniki Lublin – czytaj tu. Zamiast zatem wydawać milion złotych (lub połowę tej ceny za dziesięcioletni dźwig http://www.dzwigmar.pl/), lepiej jest po prostu zdecydować się na wynajem.

Mowa w tym miejscu o dźwigu formatu wywrotki, natomiast zwrotny najmniejszy dźwig do roboty przy mniejszych budowach można kupić za parędziesiąt tysięcy złotych.
Warto jednak za każdym razem wykonać mały rachunek ekonomiczny, obliczyć ile razy w ciągu roku używamy dźwigu a także po ilu latach mógłby nam się zwrócić nabytek.