W jaki sposób możemy pozbyć się roztoczy


Blisko 50procent populacji państw wysoce uprzemysłowionych choruje na przeróżnego rodzaju alergie. Jest to powodowane przede wszystkim znacznym zanieczyszczeniem atmosfery, ale dodatkowo spadkiem odporności organizmu człowieka. Najczęstszym uczuleniem jest alergia na roztocza kurzu domowego. Roztocza to malutkie pajęczaki, które znakomicie czują się w cieple. Ich obecność jest źródłem wielu problemów zdrowotnych, natomiast walka z roztoczami to na prawdę mitręga!

nasze propozycje
Przede wszystkim rozejrzyj się po swoim domu po czym oszacuj, co może być największym źródłem pyłu.

Czy ten tekst jest według Ciebie ważny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj – znajdujące się tutaj kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Mogą to być na przykład przechowywane latami suszone bukiety bądź też inne niepotrzebne bibeloty. Wyrzuć je a odetchniesz z ulgą. Unikaj ciężkich kap, poduszek jak też kotar, a jeżeli masz do nich słabość nie zapominaj, iż musimy je czyścić tak samo regularnie jak dywan.

Często gruntownie odkurzaj swoje gniazdko, wymieniaj regularnie worek w odkurzaczu, a jeżeli posiadasz taką możność, trzep dywany. Nie zapominaj, iż pył nie zbiera się jedynie na meblościance, lecz także na lampach czy roletach. Jeżeli zbierasz publikacje książkowe, trzymaj je najlepiej w zamykanych gablotkach. Pamiętaj o częstym praniu pościeli, twe łóżko to istny raj dla roztoczy, z tej przyczyny zmieniaj pościel przynajmniej raz w tygodniu. Pierz pościel w wysokiej temperaturze i nie zapominaj o wyprasowaniu jej, bowiem znaczna temperatura uśmierca roztocza . Poduchy staraj się często przewietrzać. Nie zapominaj o wietrzeniu mieszkanka, minimum raz dziennie, nawet w zimie, otwieraj okno szeroko. Ciepłe i wilgotne miejsce to eden dla owych mikroskopijnych pajęczaków.

Świetnym pomysłem może być zakup płynów oraz proszków, które pomagają walczyć z roztoczami metodą chemiczną.

Jeśli chcesz znaleźć kolejne artykuły wiążące się z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie (http://welldent.wroclaw.pl/) publikującym zbliżone dane.

Sporo specjalistów rekomenduje także wykorzystywanie elektroluksów z filtrem wodnym, a nawet pranie dywanów a także sof poprzez wyspecjalizowane w tym przedsiębiorstwa!

Pomocnym też może być tzw. domowy oczyszczacz powietrza. Sprzęt ten potrafi wyeliminować zanieczyszczenia powietrza w mieszkaniu (więcej rozwiązań). Potrafi on wyeliminować nawet ponad 97% rozmaitych cząstek zawieszonych w atmosferze. Pewne pracują jako oczyszczacze selektywne i wyłapują z powietrza przede wszystkim alergeny, natomiast inne domowe oczyszczacze powietrza bywają w wyższym stopniu wszechstronne, i mogą usunąć dodatkowo kłopotliwe wonie, a nawet dym z papierosów.