Czy warto zbudować swój dom?Statystyki wyraźnie pokazują, że Polacy kupują dużo więcej mieszkań z rynku deweloperskiego oraz wtórnego niż budują domów. Tymczasem dobrze jest przemyśleć pomysł wybudowania domku jednorodzinnego, ponieważ niejednokrotnie może okazać się, że będzie to dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne w ogólnym rozrachunku aniżeli kupno lokalu mieszkalnego.

projekty domów z płaskim dachem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
projekty domów z płaskim dachem

Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
projekty domów z płaskim dachem

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już zdecydujemy się na wybudowanie własnego domu, musimy poszukać odpowiedni projekt, jaki w pełni odpowie naszym potrzebom oraz oczekiwaniom. (Najlepsze projekty domów) W dużej większości przypadków mamy do dyspozycji plany domów (witryna w tym temacie) z dachem który budowany jest pod dużym kątem – projekty domów z płaskim dachem. Taki wybór jest odpowiedni dla osób, które chciałyby urządzić w pełni dla siebie poddasze. Jeśli chodzi tymczasem o projekty domów (nowoczesne domy pasywne) z płaskim dachem, to propozycja dla ludzi, którzy mają w poważaniu nieco bardziej nowoczesne formy budownictwa. Nie można zapominać również o aspekcie praktycznym – w takich domach do dyspozycji mieszkańców są rozdysponowane pełne kondygnacje które są pozbawione skosów. Pomieszczenia są więc całkowicie ustawne a ponad to mamy możliwość cieszyć się nieskrępowaną przez strop przestrzenią –

Projekty domów z płaskim dachem są do wykorzystania zarówno w wariantach z większym metrażem jak i tych mniejszych – całość zależy od pomysłu i potrzeb klienta. Na rynku jest dużo przedsiębiorstw, które oferują gotowe już schematy domów jak również służą pomocą przy projektowaniu takiego budynku od podstaw, uwzględniając pomysły klientów. Warto zwrócić atencję na praktyczny wymiar domu ze stropodachem – wytrzymałość na mocny wiatr, łatwość w konserwacji i naprawach. Dodatkową zaletą jest to, że fasada takiego domu jest bardziej podatna na nietypowe rozwiązania na przykład w w przypadku kształtów i wielkości okien aniżeli w wypadku budynku z dachem spadzistym.