Nowatorska kontrola kropli krwi umożliwia poznać aktualny stan naszego organizmuAnaliza żywej kropli krwi to nowoczesna metoda oceny formy organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi jest techniką polegającą na ocenie stanu organizmu jak i zdolności do utrzymania jego równowagi – homeostazy. Stabilność wewnętrzna jest podstawą prawidłowej aktywności wszystkich układów i narządów w organizmie. By osiągnąć stan tejże stabilności, konieczne jest utrzymanie parametrów krwi na dobrym poziomie.

Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowe testy mikroskopii, zwane inaczej testami na żywych komórkach są sposobem służącym ocenie wewnętrznego środowiska człowieka. Analiza żywej kropli krwi, odbywa się za pomocą pobrania kilku kropel krwi z opuszki palca, nakłuwaczem do pomiaru glukozy u cukrzyków. Ukłucie praktycznie nic nie boli. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że przez ok. dwudziestu minut po pobraniu krew jest jeszcze żywą tkanką. Nie jest ona zmodyfikowana przez barwienie albo jakiekolwiek utrwalanie środkami chemicznymi. Jest zatem w stanie naturalnym poddana oględzinom. Kropelki krwi (poznaj tutaj na ) kładzie się pod mikroskopem o zaawansowanej technologii. Obraz przekazywany jest na ekran monitora, dzięki czemu pacjent ma możliwość obejrzenia obrazu swoich krwinek.

Zaintrygował Cię ów artykuł? Kliknij w podany link i pod nim znajduje się istotna strona z następnymi wiadomościami na ten temat.

Dzięki zastosowaniu bardzo dużego powiększenia widoczne są wszystkie składniki krwi, między innymi – aktywność oraz położenie czerwonych krwinek względem siebie. Analiza ta wykrywa obciążenia będące przyczynami rozmaitych dolegliwości, mi.in: poziom obciążeń całego organizmu toksynami; wykrycie pasożytów, bakterii, wirusów; wykrycie zaburzeń hormonalnych, aktywności – wątroby i tarczycy; stwierdzenie aktywności leukocytów oraz agregacji płytek krwi i ocenienie stanu erytrocytów; stwierdzenie obecności złogów cholesterolu; wykrycie zaburzeń metabolizmu oraz poziomu zakwaszenia organizmu.

W przeciwieństwie do innych testów, badanie w mikroskopie kontrastowo-fazowym może wskazywać na obecność stanów przedchorobowych – nawet z jednorocznym wyprzedzeniem, co umożliwia zastosowanie stosownej kuracji w oparciu o naturalne produkty żywieniowe. Analiza żywej kropli krwi trwa około pół godziny. Całe spotkanie w raz z konsultacją trwa do godziny.Dobę przed badaniem nie należy pić alkoholu. W dniu badania nie można spożywać kawy naturalnej. Na dwie godziny przed badaniem nie można spożywać posiłku. Pół godziny przed badaniem należy wypić około pół litra wody mineralnej. Złamanie (rtg kraków) powyższych przepisów może zaburzyć prawidłowy przebieg analizy.
Tagi: , , , ,