Czy stereotypy na temat płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co zdaje się być domeną kobiet? Czemu odmienność jest ciekawa?


Wszyscy wariujemy na punkcie czegoś innego. Nie jest to dziwne, ponieważ wiele zależy od tego jaki mamy charakter, lecz też jak lubimy spędzać wolne chwile

Zatem nie ma się co wstydzić swoich niegroźnych dziwactw, ponieważ są one częścią nas. Na pewno wszyscy mamy skłonność do mówienia o stereotypach, jakie są w nas silnie zakorzenione. Czy z kolei sprawdzają się one w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Kobiety często posądza się o to, iż szaleją na punkcie butów.

Jeśli chcesz zgłębić więcej szczegółów na prezentowany temat, to użyj serwisu, na której znajdziesz pokrewne dane – po prostu kliknij tutaj.

Rzeczywiście, niektóre panie nie są w stanie opanować się przed zakupem kolejnej pary czółenek, mimo że w szafie posiadają damskie czółenka w ilości sztuk ogromnej. Natomiast chodzenie na zakupy to nie jest coś, co kocha każda kobieta. Z tego względu nie ma sensu pomnażać takich stereotypów. Niektóre kobiety chodzą na zakupy wtedy, gdy mają taka potrzebę. Jeśli potrzebne im nowsze letnie buty, to nabywają konkretnie sandały damskie, a nie przy okazji dziesięć innych rodzajów butów(modne sandały damskie).

Mężczyzn z kolei często posądza się o śledzenie każdego meczu piłki nożnej, albo granie w gry komputerowe. Faktycznie, może i pośród mężczyzn jest więcej fanów piłki niż pośród kobiet, natomiast możemy nie trafić za dobrze, jeśli kupimy koledze bilety na stadion w związku z jego urodzinami. Stereotypy tak naprawdę może i porządkują to jak postrzegamy świat, jednak mogą być dosyć krzywdzące i mylące.
Na szczęście ludzie bardzo różnią się od siebie nawzajem. Mamy inne zainteresowania i mamy inny sposób na spędzanie czasu. Inaczej byłoby to dosyć nudne wiedzieć, iż każdy robi wszystko w sposób identyczny.