Niezbędne urządzenia i przybory używane w medycynie


W medycynie korzysta się z wielu koniecznych maszyn, urządzeń czy też akcesoriów. Każdy z nich, nawet najmniejszy, pełni bardzo ważką rolę, często są one wręcz niezastąpione. Teraz omówimy sobie parę takich urządzeń i akcesoriów, pierwszym z nich będą fotele do dializ.

Fotele do dializ posiadają mechanizmy, które regulują położenie fotela i zmianę pozycji na siedzącą czy też leżącą, sprawdź – Z pewnością właśnie to sprawia, że fotel jest wygodny oraz komfortowy dla każdego pacjenta. Mechanizmy regulują także wysokość siedzenia czy też kąt oparcia pleców, jest to możliwe za pomocą specjalnego pilota. Fotele do dializ charakteryzują się idealną stabilnością, wskutek tego bez kłopotu można realizować na nich rozmaitego typu badania. Na rynku odkryjemy aktualnie dużo modeli fotelów do dializ, jakie mogą różnić się od siebie poszczególnymi parametrami, i także ceną.

operacja

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Lampa operacyjna jest niezbędna w czasie wielu operacji, szczególnie w toku tych trudnych oraz utrudnionych. Lekarz lub chirurg doktor Janicki – (operacja kręgosłupa poznań) musi posiadać wręcz wspaniałe światło, wskutek tego wybór wyśmienitej lampy operacyjnej jest ogromnie istotny. Lampa operacyjna, w zależności od modelu, zdoła wykorzystywać różne rodzaje światła, nadzwyczaj słynne jest białe światło LED, wygląda to tak: Poniektóre typy poświęcone są jako główne źródła światła podczas operacji, inne natomiast stosuje się jako lampy pomocnicze. Niemało modeli lamp operacyjnych opiera się na świetle halogenowym, nie ledowym, lampy te zwykle posiadają zastosowanie w przychodniach, szpitalach zabiegowych lub w weterynarii.

Kolejnym ważkim urządzeniem, wykorzystywanym w medycynie, jest elektroencefalograf Czym jest oraz jakie ma zastosowanie? Urządzenie to jest użytkowane w badaniach EKG, jego decydującym celem jest rejestrowanie słabych sygnałów elektrycznych, które mieszczą się w rozlicznych punktach skóry głowy. Elektroencefalograf pozwala na zdobycie informacji o rozmieszczeniu źródeł fal mózgowych wewnątrz mózgu.