Poznaj naturalne sposoby walki z powszechnymi schorzeniami!Środki lecznicze i suplementy diety bierzemy dziś na potęgę. Reklamy, często tylko rzekomo skutecznych specyfików, atakują nas ze wszystkich stron. Często występujące dolegliwości można jednak często zwalczyć domowymi metodami.

powiększenie - zdrowie

Autor: alex and mac
Źródło: http://www.flickr.com

Ból głowy to schorzenie, której doświadczył chyba każdy z nas. Szczególnie ciężkie do zniesienia są migreny. Stanowić zastępstwo dla leku przeciwbólowego, lub wzmocnić jego efektywność, bez dwóch zdań może masaż karku. Działanie przeciwbólowe ma wyciąg z kory wierzby oraz złocienia maruna. Niektórzy uważają, że efektywny jest też masaż dużych palców u stóp. Korzystnie w zwalczaniu bólu głowy mogą zadziałać ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające. Musimy wypróbować pilates czy yogę. Nieoceniona będzie relaksacyjna, gorąca kąpiel. Na dodatek powinno się posiadać olejek lawendowy, różany, miętowy czy rumiankowy. Można śmiało zastosować je w trakcie masażu. Materia jest dużo cięższa w razie migreny. Zazwyczaj nie da się jej przetrwać bez zastosowania przeciwbólowych preparatów. By ograniczyć jej objawy dobrze jest zaaplikować chłodne okłady na czoło, które zresztą są wyjątkowo pomocne w razie zwykłego bólu głowy. Należy usunąć źródła światła, położyć się w wyciszonym, ciemnym miejscu. Należy dbać o dietę, unikać stresu, czerwonego wina.

Często pojawiającym się schorzeniem jest zapalenie pęcherza moczowego oraz zwyrodnienie stawów. Jeżeli chodzi o zwyrodnienie stawów to musimy postawić na aktywność fizyczną. Marsz, pływanie mogą okazać się bardzo korzystne. Osoby, borykające się z otyłością muszą pozbyć się zbędnego balastu kilogramów. Zbyt duże obciążenie stawów jest niebezpieczne. W diecie nie może zabraknąć białka. Osoby chorujące na zapalenie pęcherza moczowego muszą postawić na nasiadówki w naparze z rumianku, igliwia oraz bądź dziurawca i krwawnika. Czasem wskazane jest użycie termofora oraz konsumowanie napojów moczopędnych.

Tagi: , , , ,