Jednym z bardziej obciążanych części naszego ciała są kolana.Za ich pomocą mamy możliwość chodzić, tańczyć czy zajmować się sportem, są one naprawdę wyjątkowym wytworem natury, pozwalającym na poruszanie się na dwóch nogach. Elementy kolana są stabilizowane przez skomplikowany układ wiązadeł, których jest aż jedenaście. Jeśli wszystkie są w odpowiedniej formie, to nie powinno być żadnych problemów z poruszaniem się, gorzej jeśli pod wpływem urazu albo kontuzji któreś ulegnie naderwaniu. W lżejszych urazach zakończyć się to może kilkoma dniami odpoczynku, lecz niekiedy takie urazy niosą za sobą konieczność zrobienia trudnej operacji.

operacja

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną rolę w prawidłowym działaniu kolan mają mocne mięśnie, często do urazów kolan dochodzi gdy nie mają one odpowiedniej siły. Ale najwięcej urazów przydarza się podczas uprawiania niektórych aktywności fizycznych, takich jak narciarstwo czy też piłka nożna.

Gdy już przeczytasz ten wpis, równie absorbująca okaże się ta oryginalna wiadomość (https://wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl/kontakt/), ponieważ zawiera pokrewne informacje na prezentowany temat.

Przy tych sportach stawy kolanowe mogą być narażone na duże obciążenia, a poza tym występuje największe ryzyko urazu w przypadku niefortunnego upadku.

Jeśli podczas uprawiania narciarstwa, grania w piłkę czy jakiejś innej fizycznej aktywności noga nagle ucieknie do tyłu i będzie ogromnie boleć, to prawie na pewno może to być zerwane więzadło krzyżowe. Jest to jedna z najczęściej występujących kontuzji, szczególnie wśród zawodowych sportowców, a przy tym wymagająca długiego, operacyjnego leczenia. Operacja więzadła krzyżowego jest w takiej sytuacji

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

konieczna, gdyż bez prawidłowej rekonstrukcji więzadła staw nie uzyska wcześniejszej formy, a najczęściej uraz może się tylko pogłębiać.

Dzisiaj technika operowania tego typu urazów daje świetne wyniki, rzecz jasna przy zachowaniu odpowiedniej rehabilitacji już po samym zabiegu. Przy operacjach więzadła konieczny będzie kilkudniowy pobyt w klinice, sam zabieg nie jest długi, bo trwa około 90 minut.

Zapewniamy Ci dostęp ekstra (http://www.soyer.edu.pl/kontakt) do kolejnych treści, jeżeli tematy opisane na tej stronie szalenie Cię porwały. Zatem nie zwlekaj!

Dużo dłuższe będzie dojście do kondycji przed urazem, pełne wzmocnienie więzadeł następuje po blisko roku, a przez cały ten czas trzeba ogromnie uważać, żeby taka kontuzja z powrotem nie powróciła.

Tagi: , ,