Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy? Nie przejmuj się i odkryj, jak możesz zezłomować stare auto.Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku. Nie przejmuj się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy musieli regulować opłaty za obligatoryjne składki. Możemy też sprzedać auto na części.

Ale jest to ryzykowne posunięcie, bo często warsztaty, które reklamują się w licznych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy legalnie zezłomować nasze auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu), powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom musimy okazać konkretne dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeśli taka była wydana, abo inny dokument, który potwierdzi informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć wyłącznie auto wyłączone z użytku, które ma numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (http://www.protlumaczenia.pl/biuro-tlumaczen-online/tlumaczenie-dokumentow-pdf-online/) analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie zwlekaj za długo:)

Pracownik firmy musi wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi wysłać do odpowiedniego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy następnie zrobić?Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów mamy 30 dni, aby udać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeżeli tak musimy je niezwłocznie uregulować.

Jak znaleźć idealne miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeżeli szukamy dobrego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując na przykład: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz auto nie może od ciebie zażądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. W takiej sytuacji powinniśmysię liczyć, z tym, że za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, poznać nowe, ciekawe miejsca. Dlatego złomowanie samochodu może być dużym przeżyciem. Dlatego, tak ważne jest znalezienie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem pozostawimy nasze auto.

Tagi: , , , , ,