Jak ocenić własny personel?

0 Comment


Porządny pracownik nie ma swojej ceny – takowy człowiek potrafi wzbudzić szacunek u swojego chlebodawcy. Jednakowoż ponadprzeciętnych pracowników to jakby nie patrzeć tak wielu to nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo człowiek traktuje swoją pracę jako obowiązek, coś dzięki właśnie czemu ma możliwość zarabiać na życie. Ten świat, w którym każdy podwładny doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych jest nierealny. Zresztą czyż często może nie jest tak, że to przede wszystkim wina kierownictwa?

Skoro dużo osób odpowiedzialnych za personel skupia się tylko na oszczędzaniu, nie inwestuje pieniędzy w kursy, nie mówiąc o podwyżce, ciężko miewać ogromne wymagania. A zresztą to także zależy od typu firmy.

Jak przeanalizować swojego pracownika? Z pewnością czymś najbardziej istotnym jest to, aby wiedzieć jak bardzo ważna, we wszystkich sferach, jest bardzo szczera rozmowa. Przykładowo sporo może dać ocena 360, a więc przepytujemy pracownika, lecz również kogoś innego. A to świetne, bo bądź co bądź będziemy mieli okazję dokładnie sprawdzić pracownika. Nigdy nie można zakładać, że obiektywna opinia człowieka jest nierealna. Zasadniczo ocenianie innych jest ciężkie, ale to akurat coś realnego.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy także, iż w sumie w bardzo wielu przypadkach typowi biznesmeni całkowicie nie umieją rozmawiać z innymi. No cóż, może to dlatego, że na dzień dzisiejszy w biznesie rządzą ludzie wychowani w czasie socjalizmu? Doskonale, iż działają eksperci od rozmów, psycholog biznesowy jest w ostatnim czasie coraz popularniejszą personą.

Zwracajmy także własną uwagę na to, aby nigdy nie zapominać, że szef także może być swobodnie oceniany. No co jak co, lecz to w sumie tylko dla dobra prowadzonego przez niego biznesu. Być może oceny pracownicze spowodują, iż zdoła wpaść one na ciekawy pomysł, który mocno do przodu pchnie cały biznes? Naprawdę prawdopodobny scenariusz. Czyli nie obawiajmy się oceniania, z dwóch stron, ponieważ całkowicie szczera rozmowa, ankieta, dają efekty o jakich zapewne nie mieliśmy do teraz żadnego pojęcia.

Tagi: , , , , , ,