Jakie łóżka można obecnie kupić dla chłopca mającego dziesięć lat albo dla córki w podobnym wiekuKiedy w domu za kilka tygodni ma się pojawić noworodek, to jego rodzice pomalutku zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ciuszków w najmniejszych rozmiarach, pieluszek z tetry i tych jednokrotnego użytku czy w końcu różnego typu oliwek czy maści, trzeba koniecznie zakupić nie byle jakie łóżeczko.

Zazwyczaj nabywamy łóżko drewniane ze szczebelkami, choć co poniektórzy opiekunowie inwestują jedynie w łóżeczka turystyczne. Z takich mebli berbecie korzystają co najwyżej dwa lata, a później trzeba pomyśleć o kupnie innego, rzecz jasna większego łóżka.Jeśli rodzice zdecydują się kupić piętrowe łóżko (sprawdź naszą propozycję), to sześciolatek na pewno zaakceptuje ten wybór. Hurtownie meblowe sprzedają rozmaite typy mebli do spania, a najwięcej emocji wzbudzają oczywiście modele zintegrowane – każdy przedszkolak chciałby mieć w swoim pokoju łóżko połączone z niewielkim biurkiem. Wspomniane konstrukcje, wyglądem przypominające na przykład zamki książąt, stają się atrakcją też dla dorosłych, a zwłaszcza dla gości w sile wieku, którzy przyszli na poobiednią kawę. Jednak dla rodzica najważniejsze powinno być bezpieczeństwo syna albo córki, dlatego ci najbardziej czujni tatusiowie przed uiszczeniem zapłaty sprawdzą, czy dane łóżko można przymocować do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Niewielki metraż mieszkania poniekąd zmusza gospodarzy do kreatywnego myślenia. Małżonkowie mieszkający w czteropiętrowcach z czasów PRL-u nierzadko mają jedynie dwa pokoje, więc jeśli jednocześnie mają dwoje dzieci, to chcąc nie chcąc muszą je położyć do snu w jednym pomieszczeniu. A łóżko dwupiętrowe najczęściej jest kupowane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje najwyższą kondygnację, a najmłodszy berbeć śpi, by tak rzec, na parterze.
Kiedy w określonej rodzinie wychowuje się tylko jedno dziecko bądź małżonkowie mają czwórkę pociech, lecz jednocześnie mieszkają w potężnym budynku na przedmieściach miasta, to mogą kupić standardowe łóżka. Tak czy owak, własny pokoik na poddaszu oczywiście jest o dużo większym luksusem niż możliwość zażywania snu na piętrowym łóżku. Wśród dostępnych mebli znajdziemy rozkładane jednoosobowe amerykanki, komfortowe tapczany, łóżka z drewnianymi poręczami bądź niezwykle praktyczne tapicerowane wersalki – wybór oczywiście warto uzgodnić z synkiem lub córeczką.
Tagi: , ,