Który męski zegarek nabyć?Mierzy czas, ale to nie jedyna jego rola. Zegarek to przede wszystkim dodatek podkreślający prestiż noszącej go osoby. Dobra marka nie starczy, zegarek trzeba dopasować do stroju i okazji. W jaki sposób to zrobić, żeby nie popełnić zbrodni przeciwko modzie? Tego dowiesz się z niniejszego poradnika.

zegarmistrz

Autor: R∂lf Κλενγελ
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektórzy sądzą, że zakup drogiego, pierwszorzędnego zegarka to zwyczajnie snobizm a także wybór, jaki nie ma praktycznego uzasadnienia. Wytyczne dobierania męskiego zegarka, w szczególności tego wizytowego i wieczorowego, są jednak tak samo istotne jak zasady dobierania garnituru albo krawatu. Na pewne okazje zwyczajnie nie wypada zakładać pewnych wariantów zegarków. Z kolei poranny jogging z luksusowym zegarkiem na ręku można też uznać za pogwałcenie modowego kodeksu. Żeby dobrać dobry zegarek należy wziąć pod uwagę zarówno jego funkcjonalność, jak i wygląd. Powiada się, że najważniejszą cechą zegarka męskiego jest jego „dusza”. Jakim sposobem wybrać najlepszy zegarek zegarek szpiegowski dla siebie?

Spotkanie biznesowe, sygnowanie ważnego kontraktu – oto sposobności, na jakie na pewno przyda Ci się godziwy, wizytowy zegarek. Określenie „wizytowy” wiąże się nierozłącznie z wizytowym strojem, zatem garniturem o klasycznym kroju, najodpowiedniej w

zegarek

Autor: Sharkomat
Źródło: http://www.flickr.com

odcieniach: granatowym, szarym, brązowym, piaskowym. Zegarek wizytowy to także model klasyczny, najlepiej na skórzanym pasku, z czytelną tarczą. Musi być stylowy, a równocześnie wygodny, to fundament. Elementy ozdobne, rzucające się w oczy są w wypadku owego zegarka niewskazane.

Eleganckie przyjęcie, ceremonia – na takie okazje wkładamy pełny, trzyczęściowy garnitur a także dobry jakościowo, wieczorowy zegarek. Musi się wyróżniać: klasyczny styl, jednak oryginalna, ozdobna forma. Wszelakie ozdoby są jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, że pasują do kostiumu (nie gryzą się z nim). Praktyczna rola takiego zegarka jest na drugim planie, stanowi on głównie ozdobę, olśniewający dodatek, zaznaczający wagę okazji, ale również status społeczny noszącego go mężczyzny. Tarcza może być większa aniżeli tradycyjna, liczy się raczej surowiec, z jakiego jest wykonana, najbardziej eleganckie jest złoto.

Zegarek sportowy przydać się może każdemu, kto ćwiczy sport i nosi się na sportowo. Niestandardowy kształt koperty, elektroniczna tarcza, pasek ze sztucznego tworzywa, a przy tym wodoodporna obudowa. Zegarki sportowe winny być przede wszystkim mocne a także praktyczne. Trzeba pamiętać, że sportowy zegarek nadaje się jedynie do sportowego, nieformalnego okrycia. Nabywając markowy zegarek możemy być pewni, iż zegarmistrz przez długi okres nie będzie nam konieczny.

Tagi: , ,