Masaż całego ciała wykonywany u fizjoterapeuty bywa lekarstwem na wszystkie utrapienia


Masaż całego ciała jest jednym z zabiegów leczniczych robionych u fizjoterapeuty poza standardowymi ćwiczeniami i naświetleniami. Naświetlania są najlepszym rozwiązaniem przy złamanych kończynach – na przykład po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i wielodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wesprzeć proces rehabilitacji. Działają one bowiem rozgrzewająco na kości łokciowe, a w ten sposób ręka jest bardziej swobodna i można wykonywać nią najróżniejsze ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej pełną sprawność.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/
Naświetlania pomagają także w przypadku pojawiania się bólów kręgosłupa wynikających z przebiegu różnych chorób bądź spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, podczas którego dany odcinek kręgosłupa uszkodził się – odwiedź ten link. Dobrym wsparciem dla wykonywania naświetleń kręgosłupa jest jego masaż robiony przez doświadczonego fizjoterapeutę. Wprawdzie rozmaitego rodzaju masaże realizowane są w różnego rodzaju salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednakże fizjoterapeuta (idź do serwisu) robi masaże typowo lecznicze, jakie rzeczywiście mogą być pomocne przy bólach kręgosłupa. Powinny być one wspierane przez ćwiczenia fizyczne.

Rozmaitego typu ćwiczenia fizyczne mogą być wykonywane zarazem w domu, jak i na salach ćwiczeń znajdujących się w różnych przychodniach, więcej . Najlepiej wykonywać ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dobrać zestaw ćwiczeń do posiadanego urazu. Najbardziej rozpowszechnione są oczywiście ćwiczenia kręgosłupa, ale również ćwiczenia co do kończyn, mięśni i stawów. Przeważnie fizjoterapeuta poza planem ćwiczeń opracowuje dla swoich podopiecznych również plan masaży i przydatnych zabiegów.

salon masażu

Autor: Bosque Village
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby po tego typu masażu pacjent nie wyziębiał się, lecz natychmiast jechał do domu i tam podtrzymał rozgrzewający efekt masażu. Dzięki temu taki masaż będzie jeszcze skuteczniejszy, a jego efekty będą odczuwalne na dłużej. Skuteczny fizjoterapeuta jest w stanie również nauczyć swojego pacjenta, jak może on realizować samodzielne masaże kolan czy palców. Przekaże mu także książeczkę z wykazem najróżniejszych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta by pouczyć ich, w jaki sposób powinni wspierać postęp rehabilitacji u chorego.