Wyrzuć okulary – przekonaj się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej znaną metodą leczenia wad wzroku.


Masz już dość noszenia okularów i szkieł kontaktowych, lecz masz za dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie codziennych? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże Twój problem

.

Można śmiało powiedzieć, że urządzenia elektroniczne są jednymi z podstawowych urządzeń współczesnego życia. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem czy pociągiem, zajrzeć do okolicznej kawiarni, aby zobaczyć, w jaki sposób w dzisiejszych czasach ludzie spędzają czas. Większość osób pogrążona jest w swoich telefonach, tabletach, laptopach czatując, wertując różne witryny i fora, albo śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu lub kawiarni sporo z tych ludzi kieruje się do biur na wielogodzinną pracę przy komputerze. Nie trzeba zaznaczać, że taki styl życia niekorzystnie wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami czy podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – aby zamówić okulary. Ci, którym okulary – www.rajsoczewek.pl/ray-ban – przeszkadzają w codziennej pracy wybierają soczewki kontaktowe, choć ich stosowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Ale nie jest to katastrofa. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy zastosowaniu okularów, ale także lasera- . I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak nieprzystępne cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku – laserowa korekcja wzroku katowice cena przeznaczona jest zazwyczaj dla osób, które ukończyły 20 lat życia. Według informacji jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego typu umożliwia zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii – w sytuacji krótkowzroczności), do 6dioptri – wprzypadku nadwzroczności i do 6 dioptrii – w przypadku astygmatyzmu. Warto jeszcze zaznaczyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (poprzez zastosowanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia pozwala na powrót do domu niedługo po zabiegu. Natomiast ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest minimalne.

Sporo osób odrzuca tę opcję korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależna jest od wybranej metody i waha się między 2100-2900zł za jedno oko. Patrząc na koszty tego typu zabiegów sprzed 10 lat są one mniejsze o blisko połowę- .

Z kolei uwzględniając koszty zakupu oraz okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego stosowania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.