Kremowanie zwłok, alternatywa dla osób, którzy nie pragną posiadać miejsca na cmentarzu.


Z pewnością jeszcze ogromniejszą popularnością zajmuje kremacja zwłok. Posiada ona swoich zwolenników jak i przeciwników, ale obserwując liczbę zakładanych przedsiębiorstw obejmujących kremację, można swobodnie powiedzieć, iż rośnie liczba zwolenników. Czym jest faktycznie kremowanie zwłok? Jest to zorganizowanie pogrzebu, polegające na spaleniu ciała.

Obecnie stosuje się do niej specjalistycznego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory co najmniej. Jest on tak zaprojektowany, że osoby będące na pogrzebie mają możliwość, jeśli tylko chcą oglądać wkładanie do niego ciała. Sam przebieg kremacji posiada niezwykle wiele odcinków, a na końcu rodzina zmarłego dostaje urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na chwilę obecną są bardzo powszechne. Każdy rejon może poszczycić się paroma punktami, które przeprowadzają transport zwłok a także ich kremację. Na dzień dzisiejszy powstało ich niemal dwadzieścia.

Kremacja ciał

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się pojawia popularność takiej formy pogrzebu? Głównie wygrywają względy ekonomiczne, cmentarze są zapełnione, brak na nich miejsca, a na dobrą sprawę skromnej i prościej przetrzymywać urnę, niż dbać i pielęgnować groby (trwały nagrobek Wrocław). Krematoria są niezwykle znane wśród nowego pokolenia, które nie posiada wcale historycznych wspomnień ze spalaniem zwłok.

Proces spalania zwłok to wydatek pomiędzy 600 i 750 złotych, dodatkowym wydatkiem jest wartość trumny kremacyjnej (od 400 zł) oraz zapłata za stanowisko w kolumbarium, które uzależnione jest od miejscowości. Również za przejazd trzeba zapłacić, ceny określone są od marki transportowej. Na chwilę obecną wszelki koszt kremacji jest niewątpliwie niższy, niż wysokość cen za pogrzeb (http://www.fotoporcelana.net) tradycyjny i utrzymanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki wskazują, iż na dzień dzisiejszy co trzeci pogrzeb w Europie to kremacja zwłok, jej zwolennicy twierdzą, że jest to forma pogrzebu tania, wysublimowana, czysta i przyjazna dla otoczenia. Nie można więc zataić, iż będzie posiadała coraz więcej popleczników, bo jej cechy przemawiają same za siebie. To, co gleba wykonuje przez 20 lat krematoria wykonują przez najwięcej parę godzin.