Dobroczynne działanie światłoterapii dla osób chorujących na depresję i odczuwających permanentne zmęczenie


Analizy nad charakterystyką fal elektromagnetycznych, dowodzą, że właściwa długość fali świetlnej może mieć wpływ na pracę organów wewnętrznych. Zarówno światło dzienne, jak i sztuczne przedostaje się do naszego ciała.

Dziewczyna

Autor: tippi t
Źródło: http://www.flickr.com
Przenika przez skórę, wiadomo jednak, że najskuteczniejsze są fale świetlne dostarczane przez oczy. Nie każde możemy zobaczyć. Zależnie od długości, fale dzielą się na widzialne i niewidzialne dla ludzkiego oka. Mają różne działanie życiowe i w różnym stopniu bywają stosowane w leczeniu. Dla korzystnego samopoczucia człowiek potrzebuje energii.

Wówczas gdy jej brakuje czujemy się ospali, jesteśmy przemęczeni. Fala elektromagnetyczna może uspakajać i lampa dystymia (lampa lecząca depresję sezonową) zmniejsza się, odzyskuje się siły witalne. Lampy do światłoterapii, popularnie nazywane lampami antydepresyjnymi, to suplement niezbędnej dziennej porcji światła słonecznego. Dzięki fototerapii organizm odzyskuje spokój wewnętrzny na pewien czas, nieraz na stałe. dzięki temu można zredukować porcje lekarstw lub je odstawić. Wówczas gdy osoba poczuje się źle, powraca na następne naświetlania . Zazwyczaj wystarczy zgłosić się na dziesięć z kolei naświetlań . Natężenie i zabarwienie fali świetlnej oraz częstotliwość impulsów są przyporządkowywane do choroby.

Ten dający do myślenia wpis zwyczajnie należy poznać. Odnosi się do podobnej kwestii, zatem na pewno warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecamy ten serwis.

Lampa antydepresyjna posiada świetlówki emitujące białe światło, dużo większe niż zwykłe świetlówki.

Dodatkowym plusem jest to, że oszczędzają energię. Podczas naświetlań należy znajdować się we właściwej odległości od źródła światła, która dla każdej lampy jest inna a opisana przez wytwórcę. Nie koniecznie patrzymy wprost, na źródło światła w czasie trwania całej sesji. Można w tym czasie czytać książkę, pisać, patrzyć na telewizję lub wykonywać różne rzeczy. Wybór dobrej dla osoby lampy antydepresyjnej zależeć będzie przede wszystkim od stylu życia. Kupując lampę antydepresyjną powinniśmy przeanalizować swój schemat dnia i przekalkulować w jakim czasie i jaką część czasu możemy poświęcić na fototerapię.