Dobranie umeblowania dla maluchów w żłobkach


Otworzenie przedszkola to ogromne wyzwanie, choć mogłoby wydawać się sprawą prostą. Przecież trzeba tylko lubić dzieci i znaleźć odpowiednie miejsce na lokal. Niestety zanim uruchomimy placówkę szykuje się wiele papierkowej roboty do załatwienia, a sale muszą zostać dostosowane do odgórnie nałożonych standardów.

Przedszkole

Autor: steve freeman
Źródło: http://www.flickr.com

Także mebelki, które użytkujemy w placówce, muszą być odpowiednie, zwłaszcza te, które będą użytkowały maluchy. Jeżeli mamy w planach zadowolić wymagania jednocześnie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ale też opiekunów dzieci, musimy zainwestować w adekwatne meble przedszkolne, szczególnie te, które będą znajdowały się w miejscach takich jak szatnie. Wykończenie wnętrza jest niezwykle ważne, jednak musi być dopasowane do oczekiwań podopiecznych. Z pewnością należy wziąć pod uwagę to, że szatnie przedszkolne mają być miejscem bezpiecznym. Najlepszej jakości szafki (więcej informacji) przedszkolne muszą posiadać stosowne certyfikaty stwierdzające, że są wykonane z tworzyw nieuczulających, nietoksycznych, niezagrażających zdrowiu najmłodszych. Meble przedszkolne muszą spełniać mnóstwo wymagań, gdyż rozchodzi się tutaj o bezpieczeństwo powierzanych pod okiem opiekunek pociech.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont
Szatnie to miejsca zarówno dla dzieci, ale również dla rodziców. Należy tym samym pamiętam o tym, aby w tym miejscu znalazły się jednocześnie siedzenia dopasowane wysokością do przedszkolaków, ale także do rodziców, którzy mogą czekać w tym pomieszczeniu na swoje pociechy. Szatnie przedszkolne to także miejsca, gdzie panuje chaos – przedszkolaki cieszą się na powrót do domu, ściskają z rodzicami, zmieniają obuwie. Trzeba pomyśleć o tym, aby meble w takim miejscu były wyjątkowo solidne i starannie zabezpieczone. Ponadto wszystkie meble przedszkolne warto, żeby były raczej ekologiczne, estetyczne i barwne.