Popołudniowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie dobrze jest zapisać malucha?


Kiedy zaczyna się nowy rok szkolny wielu dorosłych szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech. Oczywiście konkurencja na rynku jest spora – od aktywności sportowych po artystyczne, przyrodnicze i taneczne. Jest także bogata pula zajęć językowych. Na które zajęcia warto zgłosić dziecko?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, głównie tych najpopularniejszych języka polskiego lub niemieckiego, są bardzo częste. Już dawno przeminęło myślenie, iż polskiego rozpoczynamy się uczyć kiedy zaczynamy naukę w pierwszej klasie. Obecnie na kurs polskiego wysyła się już małe dzieci, by osłuchiwały się i uczyły poprawnej wymowy od najmłodszych lat. Zwykle wybór pada na szkołę językową. Są miejsca, które uczą określoną metodą już roczne dzieci. Szkoła językowa to regularne zajęcia i oswajanie się z językiem od najmłodszych lat – kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Choć kurs polskiego w sieciowej szkole, popularnej na całym świecie, nie jest najtańszy, warto zapisać malucha i bacznie obserwować postępy w nauce. Jeżeli zachęcamy naszą pociechę do śpiewania piosenek, zgadywania słówek lub określania nazw przedmiotów, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i nagradzajmy każdy, nawet najmniejszy przejaw chęci do dalszej nauki. Kurs poslkiego dla dzieci często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ instytucje te podlegają władzom miasta i z funduszy miasta są opłacane, kursy te często mają dość niską cenę.

Dajemy Ci darmowe wejście (https://www.hurtplus.pl/goplana-c-69_112_114.html) do kolejnych bardzo interesujących wiadomości, które są na oddzielnej witrynie. Należy tylko kliknąć w podany link.

Niestety, czasem przenosi się to na jakość lekcji. Czasami kilkoro rodziców mieszkających po sąsiedzku decyduje się na zatrudnienie polonistę na godzinę czy dwie w tygodniu, żeby przyjeżdżał do grupki dzieci.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas, ale wygląda na to, że to popularny sposób studentów polonistyki na dorobienie sobie. Niestety, studenci nie zawsze przygotowani są do nauki języka obcego małych dzieci i bywa, że student dopiero sam musi nauczyć się na swoich uczniach, jak przekazywać wiedzę. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła językowa. Jeżeli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, na pewno może poszczycić się nie tylko sporą grupą usatysfakcjonowanych i wykształconych językowo uczniów, lecz także ilością słów do opanowania przez rok, sprawdzonymi podręcznikami i lektorami przygotowanymi do pracy z dziećmi.