Łupież okazuje się doprawdy przykrą dolegliwością, zwalczaj go przy zastosowaniu naturalnych produktów


Łupież okazuje się bardzo przykrą oraz wstydliwą dolegliwością, która poważnie rzutuje na samopoczucie i samoocenę człowieka. Polega ona na nadmiernym złuszczaniu się skóry głowy, co objawia się sypaniem z włosów nieestetycznych białych płatków, które pokrywają odzież. Występowanie łupieżu może mieć charakter zdrowotny, ale w licznych przypadkach wiąże się z niewłaściwą pielęgnacją skóry głowy, jak także z nadmiernym wykorzystaniem kosmetyków do stylizacji oraz pielęgnacji włosów.

dowiedz się więcej

Autor: ZF Polpharma SA
Źródło: ZF Polpharma SA

Czy domowe środki pomogą na łupież?

Jeżeli człowiek zauważa u siebie problem z łupieżem, chce bezzwłocznie zareagować, ponieważ bywa to zmiana wyjątkowo wstydliwa i wzbudzająca dyskomfort psychiczny. Niejednokrotnie sięga się po szampony przeciwłupieżowe oraz inne sposoby z regału drogerii. Tymczasem dobrze będzie pomyśleć nad naturalnymi środkami, które znaleźć można w własnej kuchni. Łupież w dużej mierze spowodowany jest kłopotem z przesuszeniem skóry głowy, więc może tu pomóc odpowiednia pielęgnacja oraz kuracja przy pomocy składników nawilżających i odżywiających.

Domowe środki na łupież

Już od dawna nasze babki poszukiwały efektywnych sposobów na występowanie łupieżu. Nie mając pod ręką eleganckich drogerii i salonów kosmetycznych, wspomagały się tym, co miały pod ręką. Domowe sposoby na łupież są ciągle w użyciu, bo mimo biegu lat ciągle okazują się uniwersalne i skuteczne, jak także tanie i powszechnie dostępne – zobacz stronę. Powodzeniem radują się płukanki z ziół, jak na przykład z pokrzyw nagietka czy rumianku. Wielką ulgę przynoszą

włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

także kompresy robione z oliwy z oliwek albo soku cytrynowego. Takie preparaty należy lekko wmasowywać w skórę głowy, a po kilkunastu minutach dokładnie spłukać.

Zamiast maseczki jogurt lub jajko

Włosy i skóra głowy potrzebują odżywienia i porcji drogocennych witamin. Można im to zagwarantować kupując odpowiednie odżywki, lub biorąc produkty z lodówki. Domowe sposoby są dużo tańsze oraz nie przeciążają włosów. W miejsce maseczki na włosy można zastosować jogurt naturalny albo mieszankę z ubitego białka pomieszanego z żółtkiem. Taką maskę trzeba trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, a następnie umyć przy użyciu ciepłej wody i delikatnego kosmetyku. Kiedy problemy z łupieżem się utrzymują, należy odwiedzić dermatologa.