Zorganizowanie niezwykłej konferencji – gdzie i jakPlanowanie konferencji to niełatwe zadanie, które wymaga skrupulatnego przygotowania. Jeżeli chcemy, aby takie wydarzenie stało się niejako reklamą firmy, wszystko musi być dopracowane w najmniejszych szczegółach. Ważna jest zarówno wartościowe wykłady, wygoda, jak i zagwarantowane przerw, w czasie których nie należy zostawiać gości w samotności.

strona internetowa

Autor: Memorial Student Center Texas A&M University
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba skupić się na szacowanej liczbie zaproszonych osób. W związku z tym upewnimy się, jak sporych sal potrzebujemy. Konferencje (tutaj) są zazwyczaj dość stresujące przemawiającym, warto postarać się, aby czuli się bardzo komfortowo. Zbyt duża sala może powodować wrażenie pustki. Nikt nie będzie mógł przemawiać swobodnie, jeżeli sala będzie pusta. Tak samo dzieje się w przypadku zbyt małej sali. Każdy powinien mieć zapewnione miejsce. Dodatkowo zbyt duża liczba ludzi na za małej powierzchni może być powodem zasłabnięć, a tego na pewno nikt nie chce. Podsumowując wielkość sali pełni niemal kluczową rolę. Oczywiście należy zadbać również o inne aspekty. Istotne jest, aby uczestnicy nie musieli przemieszczać się miedzy salami konferencyjnymi, miejscem posiłków i miejscem noclegu. Konferencje – serwis z salami konferencyjnymi w hotelach, gdzie zagwarantowana jest każda z wymienionych czynności są świetnym rozwiązaniem. Jeżeli zależy nam na tym, żeby konferencja została zapamiętana na długo warto zaplanować coś niecodziennego w oryginalnym miejscu, który będzie zapewnieniem nie tylko świetnych oficjalnych wystąpień, lecz także perfekcyjnie zapełni czas pomiędzy kolejnymi wykładami.

konferencja

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Takie konferencje z pewnością spełnią swoje zadania. Idealnym miejscem organizującym tego rodzaju konferencje jest Zamek Joannitów (do wglądu). Jest naprawdę klimatycznym miejscem, które na pewno spodoba się uczestnikom. W dodatku zespół osób, które tam pracują zajmuje się całym przebiegiem wydarzenia. Naszą rolą jest jedynie ustalenie tego, co nas interesuje oraz nadzorowanie nad organizacją. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Zamek Joannitów”. Otrzymamy dostęp do witryny, gdzie poznamy wszelkie szczegóły związane z organizowaniem konferencji, sprawdzimy galerię fotografii i pełną ofertę tego miejsca. Nietuzinkowo poprowadzone konferencje mogą być swoistą wizytówką firmy oraz doskonałą reklamą. Należy więc organizować to wydarzenie niezwykle skrupulatnie, aby zupełnie nic niespodziewanego nie zepsuło naszych planów.
Tagi: , , ,