W jakiej sytuacji powinno się wymienić opony zimowe na letnie?


Każdy kierowca powinien naturalnie wiedzieć kiedy wypada wymienić opony zimowe na opony letnie. Twierdzi się, że wymiany opon na letnie dokonujemy wówczas gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza.

branżowo

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się więc obserwować bieżącą pogodę i temperaturę, ponieważ dzięki temu będziesz wiedzieć w jakim momencie nadejdzie termin na zmianę opon na letnie. Jeżeli przez okres mniej więcej dwóch tygodni utrzymuje się dodatnia temperatura w wysokości 6-7 stopni to wskazane jest zaopatrzyć już swój samochód w opony letnie warszawa. Opony letnie odróżniają się parametrami od opon zimowych, są o wiele twardsze i bardziej niezłomne na zużycie w lecie, dzięki oponom letnim jazda na drodze staje się o wiele bardziej pewna.

Wszelkie opony przystępne na rynku przede wszystkim mają na celu bezpieczeństwo kierowcy oraz wygodę w czasie jazdy, wskutek tego konieczne jest wykorzystywanie stosownych opon w danej porze roku. Zimą użytkujemy opony zimowe, które są dostosowane do zimowych warunków, takich jak śliskie drogi, śnieg lub ujemna temperatura, za to latem wykorzystujemy opony letnie, jakie mają o wiele lepszą powierzchnię styku z powierzchnią suchą oraz zezwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej ilości rowków oraz nacięć, odwrotnie jest w wypadku opon zimowych.

Szukasz może kolejnych pomysłów wiążących się z poruszanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tutaj i przeczytaj więcej w tekście (http://metfix.com.pl/oferta/elementy-specjalne/)!

Do tego jazda na letnich oponach jest także cichsza, nieraz opony letnie powodują, że zużywa się również mniejsza ilość paliwa.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie należy zwrócić uwagę też na ich parametry oraz model, bo nie wszelkie opony letnie warszawa (odnośnik www) będą pasować do wszelkiego modelu samochodu. W trakcie kupna opon letnich należałoby więc wziąć pod uwagę odpowiedni rozmiar opony, indeksy ładowności bądź prędkości, dodatkowo zwróć również uwagę na poziom hałasu który wytwarza dana opona lub na ich przyczepność. Dzięki temu jazda na oponach letnich okaże się dla Ciebie nie tylko bezpieczniejsza, lecz również o wiele bardziej komfortowa, a wiadomo, iż komfort w toku jazdy samochodem ma dla wielu kierowców bardzo ważkie znaczenie.