Wizyta z dzieckiem na pływalni, co warto zabrać?


W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze trochę czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już 4-6 tygodni po porodzie. Dlaczego by nie połączyć relaksu z aktywnością fizyczną i nie pójść na basen razem z dzieckiem?

basen

Autor: AForestFrolic
Źródło: http://www.flickr.com

Na pływalnię lekarze pozwalają zabrać już paromiesięczne dziecko, które nie choruje, dobrze się rozwija i pewnie unosi oraz trzyma główkę. Harce na basenie mogą być świetną formą ruchu, zarówno dla opiekunów jak i mniejszych amatorów kąpieli. Niemowlęta czują się doskonale w wodzie, a kąpiel w basenie pozwala im rozwijać coraz to nowe umiejętności. To prawda, pierwsza wizyta na basenie zdarza się być trochę stresująca dla rodzica, toteż właściwe przygotowanie do wyprawy to podstawa. Jakie artykuły dla dzieci należy zabrać na basen? Najważniejsze: pozytywne nastawienie i dużo uśmiechu. Są takie elementy, bez których opieka nad dzieckiem obejść się nie może. O czym mowa? O puszystych, ciepłych, wykonanych z wysokiej jakości bawełny ręcznikach. Ręczniki dla dzieci na to szeroki wachlarz wzorów i odcieni! Niech nie ujdą naszej uwadze ręczniki z kapturkiem, które dobrze otulają również główkę dziecka. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dzieci o dłuższych włosach i pozwalają na ich błyskawiczne wytarcie z wody.

Basen

Autor: eu –
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jak w przypadku innych ręczników dla dzieci, muszą być uszyty z materiału, który dobrze absorbuje wilgoć a także potrafi zatrzymać ciepło. W sklepach internetowych znajdziemy wiele tego typu ręczniczków, w zabawnych kolorach i wzorach, które dodatkowo zaciekawią dziecko. Wycieranie ciepłym, miękkim ręcznikiem będzie doskonałym sposobem na zakończenie na zakończenie kąpieli – ochroni dziecko przed chłodem oraz pozwoli na dokładne wytarcie delikatnej skóry malucha. Pływalnie oczekują, by najmniejsze dzieci pływały w jednorazowych pieluchach. Takie pieluszki, dzięki unikalnemu wkładowi chłonącemu nie pęcznieją, zaś ich wyjątkowa budowa i odpowiednie materiały zapobiegają zniszczeniu. Bo przecież kąpiel w basenie ma być jedynie rozkoszną zabawą! Więcej: