Jak wyglądają objawy depresji i w jakim momencie powinniśmy się zaniepokoić? Jak radzić sobie naturalnymi metodami? W jakim momencie pójść się do lekarza?


Depresja to bardzo powszechna przypadłość wśród osób w każdym wieku. Sporo ludzi dotyka jej odmiana sezonowa, czyli taka, jaka uaktywnia się jesienią czy zimą. Jak wyglądają jej objawy? Jak się leczyć oraz do kogo zwrócić z takim problemem?

terapia, wizyta u psychoterapeuty

Źródło: flickr.com
Kiedy dopada nas melancholia, apatia, brak nam energii, już nie interesują nas rzeczy dziejące się wokół. Gdy mamy w głowie całą masę najczarniejszych myśli, jesteśmy rozdrażnieni, nie możemy się skoncentrować na konkretnych czynnościach. Kiedy mamy zmienny apetyt jak również czujemy bóle mięśniowe, albo też ogólne zmęczenie to możemy cierpieć na depresję. Choroba (sztywny kręgosłup) ta jest coraz częstsza pośród osób z państw rozwiniętych. Może dać o sobie znać właśnie wtedy kiedy na dworze jest mniej słońca, a pogoda jest coraz bardziej pochmurna i zaczyna się robić dosyć ponuro. Z pewnością sprzyja temu bardzo pogoda.

Kiedy odczuwamy lekkie objawy depresji można pomóc sobie naturalnymi sposobami. Już wiele razy potwierdzono dobre działanie dziurawca, który możemy pić jako napar lub też używać w formie tabletek. Pomogą również inne zioła, takie jak dzika róża, lawenda, kwiat lipy, rumianek, gorzka pomarańcza jak i wiele innych. Warto poczytać o zbawiennych właściwościach różnych ziół, które możemy kupić choćby w aptekach bez recepty. Z pewnością zmniejszą one objawy depresji.

Sporo ludzi zachwala zbawienne działanie słońca jak również przebywanie i aktywność na świeżym powietrzu. Dobrze zrobi nam kiedy pójdziemy na spacer, rower lub poćwiczymy na siłowniach pod gołym niebem. Należy zrezygnować z dużej ilości słodyczy na rzecz wysokobiałkowego pożywienia.

spotkanie z psychoterapeutą

Źródło: flickr.com
Jeśli tylko jest taka możliwość zorganizujmy w taki sposób nasz zimowy urlop, by spędzić go w miejscu, gdzie będzie można nacieszyć się dużą ilością ciepła i słońca. Spróbować możemy również fototerapii. W sklepach do dostania są specjalne lampy, które emitują sztuczne, jasne światło. Uzupełnią one w jakimś stopniu braki takiego naturalnego światła.

Gdy jednak objawy nie przechodzą, a my zauważamy, że jest coraz gorzej nie bagatelizujmy tego. Niepokoić powinno nas wycofanie z codziennego życia, przesypianie większości czasu, stronienie od ludzi, odseparowywanie się od otoczenia. Wtedy dobrze jest pójść do lekarza, jaki zapisze odpowiednie leki. Pomocny będzie też dobry psychoterapeuta Kraków tak jak inne większe miasta posiada dużą ofertę tego typu specjalistów. Rozmowa z kimś takim z pewnością pomoże nam wyjść z tego kiepskiego stanu.