Jak dobrze wzmocnić pozycję swojej firmy pośród potencjalnych klientów dzięki chwytom marketingowym?


Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na dobrej promocji własnej firmy, sięga po narzędzia marketingowe, które umożliwiają poszerzenie świadomości istnienia marki na przykład w sieci, rozgłaszanie świetnej opinii o własnej marce oraz totalne zadbanie o konsumenta – zarówno potencjalnego, jak i obecnego. Czasem są to rozwiązania kosztowne, ale czasami niewiele potrzeba żeby zaistnieć i wybić się.

Punkty promocyjne

Źródło: http://pl.freepik.com/
Narzędzia stosowane przez marketingowców często wyzwalają wśród odbiorców komunikatu proste mechanizmy, których nie są oni w stanie kontrolować, bo często nawet nie są ich świadomi. Możemy tu mówić na przykład o przywiązaniu czy o projektowaniu wyborów. Co można zrobić, aby z klienta „jednorazowego” uczynić klienta który do nas wróci?

Okazuje się, że bardzo wiele. Co więcej, mniej energii poświęcimy na zatrzymanie klienta, który już poznał naszą, niż na działania związane z zyskaniem zaufania osoby, która klientem jeszcze nie jest, ale bardzo chcielibyśmy, aby była. Powtórzmy, bo to istotne – retencja, czyli utrzymanie klienta, to działania wielokrotnie tańsze i mniej energochłonne niż akwizycja – czyli zdobycie nowego klienta. Z pomocą przychodzi marketing relacji, który dostarcza takie rozwiązania, jak systemy audiowizualne warszawa lojalnościowe czy bezpośrednia komunikacja indywidualna z klientem. Wygląda na to, że wielu przedsiębiorców szybko oswoiło się z tym tematem, ponieważ rozwiązanie, które świetnie działa, czyli systemy lojalnościowe, rozmnożyły się jak grzyby po deszczu, szczególnie w firmach usługowych czy handlowych. Kto z nas nie zbiera pieczątek w naszym ulubionym barze czy u fryzjera? Kto nie szuka gorączkowo karty do nabicia punktów w perfumerii czy na stacji paliw? Czy nie wertowaliśmy ostatnio katalogów z propozycjami wymiany zebranych przez nas punktów?

To właśnie rzeczone systemy lojalnościowe, które wzmacniają nasze przywiązanie do marki, wyrabiają nawyk chodzenia właśnie do tego konkretnego sklepu oraz wywołują poczucie, że za zakupy dostajemy coś w zamian. Marketing relacji delikatnie zatarł granicę między klientem a odległym producentem, bo zaczął zadawać wiele pytań o preferencje konsumentów i zaczął podchodzić do klientów jak do najlepszych doradców, na opinii których będzie bazował wprowadzając na rynek swoje nowe produkty lub ulepszając te dobrze znane.

Marketing relacji po prostu docenił doradczą i opiniotwórczą rolę klienta. Wyszedł mu naprzeciw i tym zyskał naprawdę dużo. Wzmocnieniem działań lojalnościowych okazała się komunikacja indywidualna, dzięki której wiele osób ma poczucie wyjątkowości.

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci pasuje, to żeby uzyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej (https://panko.pl/) i kliknij tutaj.

Personalizowane oferty dostarczane niemal do rąk własnych, drobne podarunki urodzinowe czy telefon z salonu po stu dniach używania nowego samochodu to nieprzypadkowe ruchy, ale doskonale zaplanowane zagrania.