Kiedy powinieneś dokonać wyceny rezerwy pracownicze swej firmy, znajdź profesjonalnego aktuariusza

0 Comment


Współcześnie obowiązujące prawo nakłada na przedsiębiorców wymóg dokonania wyceny środków na świadczenia pracownicze. W wypadku, gdy pragnie się przeprowadzić taką wycenę oraz przedstawić wymagany raport, warto wynająć profesjonalnego aktuariusza.

Czym zajmuje się aktuariusz?

księgowa

Aktuariusz jest specjalistą wykazującym szeroką wiedzę i doświadczenie w sferze matematyki ubezpieczeniowej i statystyki, jak także wysokie zdolności logiczne. Specjalista pełniące usługi aktuarialne trudni się obliczaniem ryzyka i wartości rozpoczynanych projektów finansowych, koncentrując się głównie na projektach długoterminowych i niosących wysokie ryzyko. Aktuariusze przyjmowani są w firmach ubezpieczeniowych, jak także w firmach konsultingowych czy w funduszach emerytalnych. Szeroka grupa właścicieli firm styka się z aktuariuszem, jeśli są zmuszeni przeprowadzić wycenę środków na rezerwy pracownicze. Aktuariusze trudnią się też wyceną instrumentów finansowych, jak chociażby opcje.

Jeżeli potrzebujesz podobnych materiałów, co te omówione w tym tekście, to w artykule (https://houseofskills.pl/pl/1,oferta.html) zamieszczonym tu na pewno je znajdziesz.

Kiedy musi się przeprowadzić wycenę rezerw pracowniczych

W wypadku, kiedy musi się wykonać rzetelną wycenę rezerw pracowniczych, warto znaleźć biuro proponujące usługi aktuarialne i nająć wprawionego aktuariusza, jak np. polecany aktuariusz. Specjalista wykona kompetentną analizę, uwzględniając w niej kondycję finansową przedsiębiorstwa, jak również wydarzenia losowe, prognozy biznesowe, dane demograficzne pracujących osób oraz statystyki. Otrzymany wynik stanowi nie tylko raport, jaki jest wymagany przez obecne prawo, ale przede wszystkim istotną wskazówkę dla właściciela firmy, który może wywnioskować z niego, jakie zobowiązania wedle pracowników wykazuje firma. Raporty aktuarialne powinny być sporządzane według zatwierdzonych standardów KSR 6 lub MSR 19.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Komu potrzebny jest aktuariusz?

Zatrudnieniem aktuariusza muszą zainteresować się pracodawcy, którzy stają przed wymogiem dokonania wyceny rezerw pracowniczych, jak też przedsiębiorcy, którzy planują znaczne inwestycje finansowe i chcą poznać prognozy dla własnych działań. Usługi aktuariusza są polecane także przedsiębiorcom, którzy gotują się do fuzji czy pozyskiwania nowych inwestorów oraz muszą zaznajomić się z pełną sytuacją finansową podmiotu.

Tagi: , ,