Kąpiele solankowe używane są wspomagająco przy leczeniu różnych chorób. Jednocześnie mają też zbawienny wpływ na urodę i poprawę samopoczuciaSole lecznicze kojarzą się często z miejscami, takimi jak uzdrowisko bądź sanatorium. Nic dziwnego, sól rozpuszczona w wodzie posiada bowiem sporo właściwości zdrowotnych. Korzystnie wpływa na krążenie, reguluje ciśnienie krwi, reguluje pracę nerek.

dobra sól do kąpieli

Autor: Nina Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Używana jest także przy bólach spowodowanych reumatyzmem i przy schorzeniach stawów, a także przy bólach nerwicowych oraz chorobach skórny.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://www.vetan.wroclaw.pl/), która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, również będą na pewno ciekawe.

Kąpiele solankowe poprawiają też metabolizm, dlatego niejednokrotnie wspomagają leczenie otyłości. Szczególnie w przypadku dzieci, ale nie tylko. Część kobiet używa leczniczych kąpieli, żeby zredukować cellulit. Sól poprawia też stan naszej skóry. Wygładza ją i redukuje zmiany wywołane przez trądzik lub łuszczycę trądzikiem albo łuszczycą. Wykorzystywana jest też do kąpieli częściowych, w czasie zabiegów pedicure i manicure. Znakomicie zmiękcza bowiem zrogowaciały naskórek i umożliwia pozbycie się go. Terapie z wykorzystaniem soli do kąpieli oferuje się zatem, też w ekskluzywnych salonach kosmetycznych i spa. Warto pamiętać,że sole lecznicze dostępne są jednak też w wielu sklepach i aptekach. Można więc używać ich także w domu.Przedtem jak zdecydujemy się kupić sól do kąpieli, powinniśmy jednak dowiedzieć się w jaki sposób ją zastosować.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt duża lub zbyt mała temperatura wody albo nieodpowiedni czas kąpieli mogą zmniejszyć jej skuteczność albo też spowodować niebezpieczne warunki dla ludzkiego zdrowia. Na początku warto wyjaśnić, że biorąc pod uwagę stopień zanurzenia ciała, wyróżnia się następujące typy kąpieli solankowych: całkowita, trzy czwarte, półkąpiel i kąpiel nasiadowa. Wymienione rodzaje kąpieli wyróżnia czas ich trwania i stopień nagrzania wody. Dobrze pamiętać też, że inne temperatury oraz ramy czasowe będą obowiązywać dzieci i młodzież, a inne dorosłych. Dlatego zanim zastosujemy kąpiel solankową, powinniśmy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pomoże on nam właściwie używać soli, a także powie nam, jakie sole lecznicze są dla nas najlepsze. Wszystko uzależnione jest bowiem od celu , jaki chcemy osiągnąć w wyniku terapii.
Tagi: , ,