W niektórych sytuacjach podłoże wymaga stabilizacji przed budową, zastosuj właściwe techniki


W momencie, kiedy podejmie się decyzję o budowie jakiegoś budynku lub obiektu, niezbędna staje się analiza stabilności gruntu. Posiada to kluczowe znaczenie dla wytrzymałości obiektu, który ma w określonym miejscu stanąć, jak także dla bezpieczeństwa jego zamieszkiwania, więc nie wolno tego bagatelizować. W sytuacji, jeśli stwierdzi się, że podłoże jest słabo stabilne, nieodzowne jest wzmocnienie gruntu.

Zadbaj o mocny grunt (więcej o zagęszczanie gruntu-> www.spoiwex.pl/o-firmie.html)

Już podczas kupna działki pod dom lub odmienny obiekt, trzeba zwracać uwagę na właściwości podłoża i ewentualną konieczność jego wzmocnienia. Ogromne znaczenie ma tu rodzaj podłoża, jak także wpływ czynników hydrologicznych. W sytuacji, kiedy grunt (Iniekcje geopolimerowe) okazuje się piaszczysty i sypki, trzeba przeprowadzić profesjonalne działania związane z jego zagęszczeniem. Istnieje kilka efektywnych metod zwiększenia gęstości gruntów, co pozwala dobrać metodę optymalną dla każdego przypadku.

Konieczna staje się stabilizacja gruntów właściwą metodą

grunt rolny

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji gruntów piaszczystych pod lekkimi obiektami uznaną metodą zagęszczania jest ubijanie. Polega ono na moczeniu gruntu małą ilością wody oraz ciągłym ubijaniu go przy wykorzystaniu ubijaków ręcznych lub mechanicznych. Jeśli uważa się, że to za słabo albo grunt jest nazbyt zawilgocony, można zagęszczać podłoże przy użyciu żwiru albo drobniejszych kamieni. Popularnością szczyci się również zastosowanie zastrzyków z zaprawy cementowej aplikowanej do podłoża pod ciśnieniem. Podobnie wprowadza się do gruntu czynniki chemiczne, jak mieszaniny ze szkłem wodnym albo polimerami. Więcej na .

W szczególnych przypadkach mocne zagęszczanie gruntów

Grunty zagęszcza się też z zastosowaniem specjalnych mieszanek, które pod ciśnieniem wprowadza się do gruntu. Podobne prace pozwalają zabezpieczyć nawet wyjątkowo sypkie i niepewne grunty. Zagęszczanie gruntów odnajduje zastosowanie przy inwestycjach konstrukcyjnych oraz hydrologicznych, jak również w czasie budowy dróg. Z powodzeniem bywa stosowane podczas tworzenia wałów przeciwpowodziowych, które muszą wyróżniać się szczególną trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Należy wspomnieć, że stabilizacja gruntów jest bardzo istotnym dla bezpieczeństwa aspektem i nie można go bagatelizować. W sytuacji, kiedy pragnie się wykonać takie prace w swoim ogrodzie albo na działce pod dom, trzeba zatrudnić specjalistów.