Jak mądrze skompletować wyprawkę dla dzidziusiaMłoda mama nie zawsze wie, jakie wyroby są dzidziusiowi konieczne, a bez jakich może się obyć. Nie wypełniajmy naszej szafy zbędnymi bibelotami, następną oliwką do pielęgnacji i jeszcze jedną parą śpioszków, z których dzieci bardzo szybko wyrosną.

śpioszki dla dzieci

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Sprawunki „na zapas” to również nie najlepszy pomysł – obserwując nasze dziecko i ucząc się życia z nim, sprawdzimy, co naprawdę jest mu nieodzowne. Pomyślunek to podstawa przy uzupełnieniu wyprawki, szczególnie gdy sklepy wabią nas barwnymi, cudnymi ubrankami, figlarnymi przytulankami jak też „niezbędnymi” buteleczkami płynów. Nie wszystko to przyda się oseskowi, a jedynie zalegnie na długo w półeczkach. Zdecydujmy się na zakupy uniwersalne – wielofunkcyjne, praktyczne i sprawdzone, a dzięki temu – oszczędne.

Garderoba dzidziusia. Tę dobierajmy w zależności od pory roku, w jakiej nasz noworodek pojawił się na świecie. Istotne, ażeby koszulki oraz dla dzieci śpioszki wykonane zostały z naturalnej bawełny oraz nie drażniły skóry bobasa. Potrzebne będą śpioszki rozpinane w kroku, dzięki jakim można wygodnie zmienić pieluszkę, bez potrzeby rozbierania dziecka. Cztery pary to optymalna decyzja, biorąc pod uwagę, iż dziecko często się brudzi. Przyda się też kilka par body z krótkim czy też długim rękawkiem, a także, jeżeli dziecko urodziło się zimą – gruba czapeczka oraz kombinezon. Z kolei cienka czapeczka sprawdzi się wiosną.

Bez względu od pory roku wyposażmy się w kilka par skarpet i parę łapek-niedrapek, chroniących delikatną twarz dziecka przed pazurkami, które dosyć prędko rosną. I to już wszystkie nieodzowne ubranka przeznaczone dla niemowląt.