Umeblowanie pokoju malucha

0 Comment


Urządzenie pokoju malucha to dla rodzicieli nie lada wyzwanie, szczególnie że sklepy z meblami pełne są kolorowych mebelków dla dzieci i młodzieży.

Meble dziecięce muszą być przede wszystkim bezpieczne. Najważniejsze dla każdego opiekuna jest zabezpieczenie jego malucha. Ważne jest, żeby sklep miał odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do użytkowania przez dzieci. Najpoprawniej nabyć umeblowanie klasyczne, z drewna, jakie posłużą lata, lub meble modułowe, jakie rosną wspólnie z potomkiem. Takie rozstrzygnięcie jest nie tylko ergonomiczne, lecz i ekonomiczne.Funkcjonalne meble dla dzieci to te jakie rosną razem z dzieckiem, które razem z wiekiem malucha zezwalają się rozbudować. Takie meble są niezwykle wygodne, wystarczają na wiele lat. Przepisem na powodzenie jest prostota i solidność.

meble do pokoju dziecka

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com

Mniejsze dzieci wymagają dużo miejsca na zabawę, toteż nie warto zagracać pokoiku malucha niepotrzebnymi meblami. Przydać się natomiast mogą spore pudełka na składowanie zabawek. Dla starszaka można zakupić umeblowanie ruchome. Meble dziecięce (więcej na ) muszą pasować do wystroju wnętrza, być w dobranych wymiarach i mieć zaokrąglone, delikatne brzegi. Wybierając meble dla dziecka, powinno kierować się zdrowym rozsądkiem, ergonomicznością i niewątpliwie wyglądem. Gdy pociecha podrasta, będą potrzebne kolejne meble. Biurko, czy regał na książki okażą się konieczne. Meble http://emmi.pl/ młodzieżowe kierują się odmiennymi regułami. Powinno się przedyskutować z pociechą, jak miałby wyglądać jego nowy pokój i przedyskutować całościową koncepcję.

Biurko winno posiadać znaczny blat, skrytki, również szuflady na podręczniki i zeszyty. Konieczne jest również krzesło. Winno być wygodne, z miękkim siedzeniem, bezpieczne dla kręgosłupa. Najlepsze krzesła dla dzieci to te, które mają możność regulacji wysokości siedziska do szczebla ustawienia blatu biurka, aby odrabianie lekcji było komfortowe i nie powodowało bólu pleców.
Wybierając meble dla dzieci (sprawdź), powinno się podchodzić do tego z rozwagą, nie wyłącznie prezencją, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo pociechy.
Tagi: ,