wirtualna asystentka – czy posiadają jakieś zalety? Czy to pomysł dla leniwych?


Czym jest wirtualny asystent? Co czyni? Kiedy pracuje? Czy można w ogóle posiadać sekretariat bez biura? Na dodatek taki, jaki działa sprawnie a bardzo efektywnie. Widocznie można a dla wielu wirtualna asystentka jest czymś nieodzownym. Oprócz tego, bardzo dużo krajowych oraz zagranicznych firm czerpie z usług wirtualnego biura oraz widzi w tym atrakcyjną formę działania sekretariatu.

Jest to doskonały sposób na funkcjonowanie biura na największym szczeblu, a przy tym wydajne i sprężyste. Nie da się bowiem zataić, że oszczędza się duże sumy na sekretarkę stacjonarną oraz pełne prowadzenie biura. W dużej mierze z wirtualnego asystenta korzystają nowatorskie,nowe przedsiębiorstwa. Takie kierowanie biurem jest z pewnością dużą oszczędnością dla firm, którym zależy na eliminowaniu kosztów własnych.

Wirtualne biuro to jednocześnie inna przedsiębiorczość. Można usunąć koszty związane z dzierżawieniem lokalu, wyposażeniem, utrzymaniem jego pomieszczenia i ogólnej strony informatyczno-biurowej.

Sekretarka

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Takie prowadzenie biura ma niezwykle dużo korzyści, to między innymi obniżenie wszystkich wydatków działania firmy, zaoszczędzenie na czasie oraz praca w wygodnych warunkach. Oprócz tego jest to niezwykle innowacyjne udogodnienie, które zapewni zawodową obsługę klienta.

Wirtualny asystent robi zazwyczaj pracę około trzech osób. Zajmuje się aspektami gospodarczymi, uaktualnia portal internetowy, pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-kiedy-mozliwe-jest-skrocenie-okresu-wypowiedzenia) z portalami społecznościowymi, śle korespondencję, zarządza i rozporządza spotkaniami w interesach. Z taką osobą zwykle łączy się telefonicznie lub mailowo. Działa ona zdalnie, pracując w mieszkaniu albo swym sekretariacie, w którym skupia się na kilku klientach. Autor:

Opłaca rachunki, szykuje dokumenty lub katalogi danych. Zakres działania wirtualnego pracownika jest niezwykle duży, dlatego dziś są coraz częściej wynajmowani przez przeróżnych przedsiębiorców. Zwykle wyłącznie do wykonywania jakiegoś zadania,jednak sprowadzają się i tacy, którzy działają całą pracę biurową i przejmują księgowość. Obszar pracy jest zależny od zleceniodawcy.