Badania geotechniczne – kiedy są konieczne i z jakiego powodu trzeba je wykonać?Badania geotechniczne to typ badań gruntu, które wykonuje się przed postawieniem którejś nieruchomości, przykładowo przed zbudowaniem domu jednorodzinnego. Ich sporządzenie jest tak w istocie konieczne, bowiem zezwala na uniknięcie wielu sporych problemów, które zdołają pojawić się już w czasie wykorzystywania domu, takich jak pękające ściany albo zapadające się fundamenty.

Wybudowanie budynku na nieznanym gruncie może trwale wpłynąć na konstrukcję domu, nie zawsze wolno to później naprawić, wobec tego pamiętaj, iż przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy wypada wykonać doświadczone badania geotechniczne.

grunt budowlany

Autor: tommy japan
Źródło: http://www.flickr.com

Badanie gruntu pod budowę najlepiej polecić doświadczonemu zawodowcowi, jaki z wykorzystaniem odpowiednich metod i sprzętu zrealizuje doświadczone badanie. Szukasz sprawdzonego specjalisty, zajrzyj tu: badanie gruntu pod budowę. W toku takiego badania często robi się wiercenie, sondowanie, bierze się również próbki gruntu i wody, następnie dokonuje się drobiazgowej analizy wykonywanej w laboratorium.

Nie wahaj oraz zobacz w najnowszej ofercie (http://www.geodezjatalar.pl/Oferta.html), w jaki sposób podchodzi do tego tematu inny autor – jego post także jest bardzo ciekawy.

Po wykonaniu badania gruntu dostaje się specyfikację techniczną, jaka obejmuje takie istotne dane, jak na przykład rodzaj gruntów, jakie zachodzą na podłożu działki, ich parametry geotechniczne, informację na temat tego, które grunty są nośne, a jakie nie albo także dane dotyczące głębokości wód gruntowych. W dokumentacji technicznej przeważnie znajdują się też zalecenia oraz wnioski połączone z skonstruowanymi badaniami.

sprzęt budowlany
Ciekawostką jest to, iż tak naprawdę badanie vss nie jest żądane przez prawo, niemniej niekiedy projekt budowlany musi obejmować informacje połączone z badaniami geologiczno-inżynierskimi. Mało tego jak już pierwej wspomnieliśmy sporządzenie badań gruntu z pewnością wyjdzie Ci na dobre i pomoże uniknąć w przyszłości przykrych a także niezmiernie sporych konsekwencji wynikających z postawienia budowli na nieodpowiednim gruncie. W związku z tym przed rozpoczęciem budowy zdecyduj się na wypożyczenie eksperta i zlecenie mu badań geotechnicznych.

Czy ten tekst pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to sprawdź także odmienny pomocny link, który zawiera równie interesujące informacje.

Zobacz badanie vss w Geo Partners i zleć usługę profesjonalistom.

Tagi: , , ,