Dlaczego warto inwestować w międzynarodowe certyfikaty?


Branża kosmetyków w naszym kraju cały czas rośnie. Mimo informacji o kryzysie, ten sektor gospodarki ma się dobrze. Może to troszkę dziwić, ponieważ akurat ten rodzaj towarów najczęściej lokujemy jako ostatni na naszej zakupowej liście.

więcej info

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przyczyną tego jest przede wszystkim charakter tychże artykułów. Najczęściej tłumaczy się to pułapem rozwoju naszej gospodarki. Od 25 lat tworzy się w naszym kraju ponownie klasa średnia. Jednym z atrybutów przynależności do owej grupy społeczeństwa jest dbanie o własny design, głównie poprzez ćwiczenia fizyczne (coraz popularniejsze jest uprawianie sportów). Następnym, subtelniejszym sygnałem przynależenia do tej warstwy społeczeństwa jest używanie świetnej jakości towarów, także kosmetyków. Nie jest jednakże łatwym odnalezienie w sam raz dla siebie produktu. Nie musi on nawiasem mówiąc być jedynie renomowanej, obcej marki. Coraz to więcej ojczystych towarów kosmetycznych może obecnie śmiało rywalizować z cudzoziemskimi gigantami.

Żeby tak było fabrykant winien spełniać ogromnie rygorystyczne normy jakości, na przykład standard ISO (pod tym linkiem) 22716 (strona www). To europejska norma realizująca regulacje Parlamentu WE określające tzw. dobre praktyki w wytwórczości kosmetyków. Standardy te obowiązują tak dostarczycieli materiałów potrzebnych do wyprodukowania kosmetyków, fabrykantów jak także ich hurtowników. Otrzymanie certyfikatu poprzedzone jest stosownym instruktażem a także wieloetapowym kilkuletnim auditingiem realizowanym przez uprawnioną firmę certyfikacyjną.

certyfikat

Autor: Claus Günther
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowe testy obejmują wszystkie sfery działalności firmy, zacząwszy od strategii wytwórczości, wzorców jakości artykułów jak też surowców i bezpieczeństwo tak postępowania wytwórczego aż po finalny wyrób, a również działania marketingowe jak też dystrybucyjne, ukierunkowane na jak najlepszą obsługę klienta. Standard ISO – sprawdź – 22716 jest jednym spośród wielu sposobów na zapewnienie prawej rywalizacji poprzez standaryzacje procedur i zastosowanych surowców. Następnym przykładem podobnej normy której to spełnienie oddziaływa pozytywnie na wyniki sprzedaży jest znak CE, który stanowi gwarancję dopuszczenia do obrotu na terenie UE, co umożliwia pozyskanie nowych rynków. Bez dojścia do zagranicznych rynków rozwój firmy byłby niemożliwym.