Naturalne soki podstawą świetnego samopoczucia


Witaminy to zdrowie – o tym wie raczej każdy, kto troszczy się o kondycję, czy atrakcyjną sylwetkę. Źródłem witamin są z kolei warzywa oraz owoce. Prawdziwą mieszanką witamin będzie między innymi sok z karczocha, który dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykłady można mnożyć. Dość ważną sprawą, o jakiej informują specjaliści od dobrego odżywiania jest to, aby korzystać z owoców sezonowych. One są najzdrowsze, zawierają niedużo chemii oraz rozmaitego rodzaju konserwantów. Dużo lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która przyleci z innego kontynentu.

Transport owoców wiąże się bowiem z należytą konserwacją, zastosowaniem różnego typu środków chemicznych. Chociaż na to również są obejścia, bo suszy się oraz proszkuje owoce. Popularna jest na przykład guarana w proszku – źródło.

5 razy więcej zdrowia

Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy informują, że pijąc soki w ogromny sposób wpływamy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany uprzednio sok z karczocha to świetny sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – www. Z resztą praktycznie każdy sok ma takie właściwości.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy wpis, to bez ociągania wejdź na ten link – to bardzo użyteczna oferta (www.okurczaki.com.pl/informacje/jedzenie-na-telefon-pruszkow), która przedstawia podobną tematykę.

Szczególnie świetne są soki nie z owoców, a z warzyw. Mają one mniej cukrów, a często tyle samo, czy nawet więcej witamin. Warto o tym pamiętać kupując sok w sklepie, czy tworząc swój własny zestaw produktów, z jakich przygotujemy smaczny oraz pożywny sok. Jeżeli szukamy inspiracji, to najlepiej szukać przepisów na soki online. Znajdują się tam dodatki, które można dodać do soku, aby zupełnie zmienić jego smak, czy też zaakcentować smak jakiegoś wybranego owocu. Tego typu składnikiem może być na przykład mięta, jaka doskonale komponuje się z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz gwarantując wspaniały aromat.

Każdy z nas winien jak najczęściej jeść porcję warzyw tudzież owoców. To mówią specjaliści, to wyczytamy w wielu artykułach, czy poradnikach zdrowotnych. Nie bez powodu tak się dzieje. Pamiętajmy w naszej codziennej diecie o sokach, czy bezpośrednim konsumowaniu warzyw oraz owoców. Na pewno nie będziemy wówczas żałowali i zyska na tym oczywiście nasze zdrowie. Korzystajmy z tego, że w naszym ogródku rośnie w lato tyle smacznych, zdrowych a także pożywnych owoców, czy warzyw.