Parę słów o felgach. Jakiego typu lepiej stosować? Które się lepiej sprawują? Jak o nie dbać?Moda na felgi aluminiowe rośnie w ogromnym tempie i jest to całkiem pozytywne zjawisko. Nie znaczy to jednak, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla naszego samochodu. Standardowe “stalówki” wciąż posiadają silne strony, o jakich nie możemy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica pomiędzy obręczami stalowymi jak i takimi odlanymi ze stopów aluminium, która jest widoczna od razu to wygląd.

Zaciekawił Cię ten materiał? Odwiedź pomocny link (https://mtc-rental.pl/), a przeczytasz więcej danych na ten wątek, które z pewnością Cię zafascynują.

Niestety, ale entuzjasta tuningu wizualnego nie może obejść się bez odpowiednio dobranych felg aluminiowych do swojego auta. Takie koła potrafią przemienić każde zaniedbane auto w samochód wzbudzający zachwyt innych użytkowników szos. tutaj felgi stalowe tracą z kretesem. Te pospolite stalowe obręcze mają inne zalety, które gwarantują im niezmienne miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to przede wszystkim niska cena zakupu tych kół oraz łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz bardziej dorównują swoją ceną, lecz wciąż nie mogą poszczycić się taką samą trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jak już zdarzy nam się zepsuć felgę, aż tak że wymaga ona naprawy, stalową obręcz można najczęściej naprawić z pomocą paru mocnych uderzeń młotka. Nie da się tego samego powiedzieć o droższym rodzaju felg, gdzie proces doprowadzania do poprzedniego stanu jest nieporównywalnie pracochłonny i wymagający specjalistycznego wyposażenia warsztatu. Pozycja felg tradycyjnych osłabia się z roku na rok, lecz póki z naszych dróg nie zniknął wyrwy oraz przesadnie wysokie krawężniki granitowe ze Strzegomia, to nadal będą najlepszym rozwiązaniem dla wielu kierowców.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby nasze felgi znajdowały się w jak najlepszym stanie trzeba o nie dbać, dobrze nadaje się do tego typu zabiegów preparat do czyszczenia felg. Niektórzy sądzą, że kosmetyki samochodowe stosuje się tylko w środku pojazdu, natomiast jeżeli chcemy zachować najwyższą jakość felg, musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Dzięki temu nasze felgi będą lśniły, a nie ma chyba nic milszego dla posiadacza auta, kiedy ktoś zachwala jego samochód. Tego typu preparaty występują w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i internetowych, nie ma w związku z tym trudności, aby je zakupić.

Sprawdź także:

Tagi: , , ,