Czym jest masaż relaksacyjny? Jak musi być wykonywany? Co jest w tej kwestii najbardziej istotne?


Stres jest w stanie wywoływać dość dużo niezbyt przyjemnych dolegliwości, jak ból głowy, szyi i karku. Co więcej, jest w stanie też rozwijać depresję lub choroby serca. Rewelacyjny na te wszystkie dolegliwości jest masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny jest rodzajem masażu klasycznego. To jedna z bardziej częstych wybieranych typów masażu. Polecany jest zwłaszcza osobom, jakie niezmiennie są spięte, nerwowe i pełne złych emocji. Jest idealny zwłaszcza na zmęczenie fizyczne, ale i psychiczne osłabienie. Taki masaż jest jak najbardziej bezpieczny, a co najistotniejsze, może korzystać z niego każda z osób, i to niezależnie od płci, ilości lat czy stanu zdrowia. Robienie masażu takiego rodzaju to kilka technik, jak głaskanie. Zaczyna się nim i kończy każdy masaż relaksacyjny.

portret - zdrowie

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

To delikatne ruchy placów, jakie pomagają usprawnić krążenie krwi oraz limy. Pozwala to złagodzić nerwy i zrelaksować pacjenta. Kolejna technika to oklepywanie. Może być dosyć mocne, gdyż polega na wykonywaniu stanowczych ruchów kantem dłoni. Jest to pomocne w ukrwieniu, zmniejsza napięcie ciała. Kolejna to ugniatanie, które przypomina głaskanie, zobacz też masaż wrocław. Jest w stanie być robione wyłącznie opuszkami palców albo całymi dłońmi. Poprawia ukrwienie. Na koniec mamy rozcieranie. Jest to masaż dłoni zaciśniętymi w pięści. Taki element pozwala na likwidowanie z ciała obrzęków i cellulitu wodnego. Oczywiście tego typu masaż najbardziej korzystnie wykonywać w profesjonalnym centrum rehabilitacji, ponieważ jeśli zdecydujemy się na niesprawdzonego specjalistę, to możemy więcej przez to stracić, niż zyskać. Tylko profesjonalista wykona taki masaż prawidłowo.

Terapeuta, przez rozpoczęciem masowania, powinien przeprowadzić z nami wywiad, a to z tego powodu, aby określić nasze preferencje oraz oczekiwania. W masażu relaksacyjnym dosyć często stosowana jest też aromaterapia, tak więc nie powinniśmy się zdziwić się, jak masażysta spyta nas o najlepsze zapachy – więcej na stronie www. Najbardziej profesjonalnie wykonany masaż musi obejmować wywiad z pacjentem. Taki masaż musi być wykonywany za pomocą odpowiednich kosmetyków, takich jak olejki eteryczne. Najlepszy masaż relaksacyjny musi być wykonywany łagodnymi, płynnymi ruchami, które zapewniają poczucie spokoju i odprężenia.