Jak założyć własną firmę, poradzić sobie i nie oszaleć


Rodzimy rynek działalności zawodowej nie jest przystępny. Spora części obywateli jest bez pracy. Spora część myśli, jak ją zmienić. Spora część snuje marzenia o swojej działalności gospodarczej, jednak boi się, iż sobie nie poradzi. Okazuje się, iż starczy poznać kilka faktów, by odważnie pójść do przodu.

Wystartowanie działalności gospodarczej jest znacznie prostsze niż kilka lat wstecz. Nie trzeba już latać od placówki do placówki, podpisywać górę dokumentów. Nie trzeba także kupować później poradników typu ‘Program do obsługi magazynu’, ‘Kadry program’, ‘Kadry i płace program’. Teraz wystarczy laptop. Dodatkowo możliwości są dwie: program, który mamy zainstalowany w laptopie, bądź program przesyłany przez Internet. Są łatwe w obsłudze. Nie trzeba już angażować księgowej (więcej na źródło), by sprawnie załatwić wiele problemów. Jeszcze nie tak dawno temu założenie swojej firmy wiązało się z dużą wiedzą do papierkowej roboty. Aktualnie zwykły mechanik może powołac do życia firmę i nie myśleć o tym, że zapłaci kupę pieniędzy za etat jeszcze jednej osoby do wystawiania rozliczeń.

obliczenia księgowe

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie zakupić program dla średnich firm?

Najprostszą ścieżką do wyszukania właściwego programu jest Sieć. Wystarczy włączyć przeglądarkę, wpisać ‘kadry program’ albo ‘kadry i płace program’, a na ekranie laptopa ukaże się lista firm, które tego typu rozwiązania proponują. Wszystkie bez wyjątku pomagają w prawidłowym tworzeniu dokumentów kadrowo-płacowych i umożliwiają tworzenie banku danych, najważniejsze więc by były proste w obsłudze. Często różnią się niewiele, zatem doboru można dokonać na podstawie ceny sprzedaży.

Mnóstwo niewielkich firm działa teraz na rynku handlu elektronicznego. Takim firmom przyda się z kolei program – https://www.firetms.com – do obsługi magazynu. Dzięki niemu nie będzie zawikłań we właściwym oznaczeniu ilości asortymentu. Jednocześnie nie zdarzy się, że firma sprzedała towar, którego… w realnie już nie ma. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż firmy handlu elektronicznego sprzedają nie tylko w swoim sklepie internetowym, ale też przez kilka innych kanałów – serwis aukcyjny, specjalne aplikacje, a nawet przez FB.

Jeżeli zatem szukacie pomysłu na własną działalność gospodarczą, ale boicie się, iż nie poradzicie sobie z jej prowadzeniem, dajcie spokój. Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, w czasach, gdy pomocna ręka wychyla się z ekranu laptopa. Więcej na