Jakiego typu korzyści gwarantują gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?


Konsole, tablety oraz laptopy, a również standardowe telefony komórkowe, to urządzenia, które dzisiaj służą jednocześnie do pracy i zabawy. Na pewno uwielbiamy grać w gry komputerowe, jakie są chyba najwspanialszą rozrywką. W każdym chociażby najmniej zaawansowanym telefonie odnaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w które jednakże pragniemy grać. Czemu?

Niektórzy twierdzą, iż gry są tak znane, gdyż czujemy niechęć do rzeczywistości. Grający w ulubionej produkcji może przenieść się natychmiast do świata, w którym łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu musi wykonać konkretne zadania, po których następuje nagroda. Gry mogą być tak więc czymś na kształt substytutu zadowolenia osobistego, to też szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, metoda na nudę.

Masz duży problem z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona torty na zamówienie wrocław.

To jest jedna strona medalu, ponieważ nie każdy traktuje gry, jako takiego zamiennika szczęścia osobistego.

przejdź do tej strony

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry to tak naprawdę wspaniała rozrywka i wzbogacenie życia. Szczególnie aktualnie, gdy dość znacznie rozwinęły się gry online, jakie umożliwiają grać osobom z całego świata. W sumie więc wystarczy posiadać podłączenie do internetu, aby zagrać w każdą dostępną grę. Bardzo duża większość tych gier jest darmowa, dopiero kiedy bardziej będziemy zaangażowani, to istnieje możliwość kupienia kolejnych koniecznych elementów. Szczególnie popularna dziś jest gra wawawars (ściągnij). Tego rodzaju gry to jedna z możliwości, dość sporo jesteśmy w stanie też powiedzieć o innych typach.

Różnorodne gry, jak strategiczne oraz strzelanki wymagają zachowania znaczącej koncentracji połączonej z koordynacją ruchową. Graczy więc nie może zadziwiać zjawisko szybko uciekającego czasu, bo granie jest czynnością nastawioną na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry podobnie, jak wysiłek fizyczny, pobudzają hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet wrażenie bólu. Gry stanowią również formę odreagowania niepokoju i agresji. Nie zadziwia więc fakt, że wiele osób preferuje grać w gry komputerowe o różnorodnych porach dnia, a także nocy. Jeśli nie jest to przesada, a umożliwia jednocześnie zmniejszyć uczucie niepokoju, to nie ma w tym nic złego. Jesteśmy w stanie powiedzieć, iż gry w tej sytuacji działają prawie terapeutycznie.