Przygotowania mercedesa do zimy trzeba rozpocząć od szczegółowego sprawdzenia stanu jakości kół oraz ogumieniaKoło w mercedesie to fundamentalna jego część. Czy weźmiemy pod uwagę okrągłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Naprawdę istotne dla właściciela pojazdu samochodowego bywa właściwe przygotowanie na nadchodzącą zimę, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd miał zadowalającą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Takie przygotowania oznaczają nierzadko dłuższą wizytę u zaprzyjaźnionego mechanika pojazdów samochodowych (ja sam korzystam z – Każdy z pewnością będzie pamiętał o tym, że wymiana opon bywa obligatoryjna, ale dobrze dobrze byłoby sprawdzić inne, ważne dla zachowania bezpieczeństwa elementy, takie jak: geometria kół, gatunek płynu do spryskiwania szyb, stan używanego ogumienia, zbieżność kół itd.

Opony zimowe są bezwzględnie potrzebne każdemu szoferowi, niezależnie od góralskich prognoz pogody czy obmyślonej długości tras. Zawsze musimy mieć pewność, że wyjedziemy pod każde wzniesienie, a w naszym aucie będziemy czuć się raźniej i nie będziemy stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu na drodze. Panom wymiana opon zajmuje niewiele czasu, najwyżej godzinę. Natomiast panie z definicji nie podejmują się wykonywać na własną rękę takiego bojowego zadania.

Ekscytuje Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://memento-wroc.pl/kremacja/), która również publikuje tego rodzaju posty. To na pewno da Ci do myślenia.

Zazwyczaj proszą o pomoc mężów lub udają się do sąsiedniego punktu serwisowego.

Opona zimowa firmy Michelin

Autor: Supermac1961
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa podobne zagadnienia. W obydwu przypadkach mechanicy sprawdzają, czy koła w samochodzie są prawidłowo założone.

Przeczytaj ten ciekawy artykuł a jeżeli ciekawi Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej tutaj (utylinia.pl/odpady) – odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Wszelkie nieprawidłowości powodują szybsze niszczenie się opon i zagrażają bezpieczeństwu na drodze wojewódzkiej. Przyczepność pojazdu na oblodzonej nawierzchni nie poprawią żadne montowane współcześnie systemy ASP, jeśli parametry ustawień kół znajdą się poza obowiązującą normą.

Doskonała przyczepność podczas jazdy będzie szczególnie konieczna w czasie noworocznych wypadów. Zimą raczej udajemy się w góry, gdzie sceneria z choinkami w tle najlepiej łączy się z karnawałowymi imprezami. Pokonywanie ostrych, górskich zakrętów w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga od szofera ponadprzeciętnych umiejętności i doskonale przygotowanego do podróży samochodu. Nic dziwnego, że środowisko motoryzacyjne, począwszy od nauczycieli nauki jazdy, a skończywszy na kierowcach rajdowych, co roku przypomina o właściwym wyposażeniu pojazdu i ciągłym podnoszeniu umiejętności szoferów.

Więcej –

Tagi: , ,